• balandžio 25 d., Ketvirtadienis

Draugiška aplinka atskiroms namų erdvėms

Kaip įrengti interjerą ir kaip naudotis jo patogumais, kad elgtumėmės draugiškai sau, savo piniginei ir mus supančiai gamtai? Štai keletas patarimų, parengtų, atsižvelgiant į atskiras būsto erdves.

 

Virtuvė

 

  1. Paverskite rūšiavimą maloniu žaidimu, kurį su mielu noru žais visa šeima. Įsigykite dekoratyvių šiukšliadėžių, sumaniai jas apipavidalinkite, kad būtų aišku, kokias atliekas kur mesti, ir sukurkite patrauklų akiai rūšiavimo kampelį. Nepamirškite kompostuoti organinių atliekų.
  2. Įsigykite dailų dubenį, kuris tilptų į kriauklę. Indus plaudami ne po tekančiu vandeniu sutaupysite ne tik jo, bet ir ploviklio. Naudokite savo gamybos ploviklius, sodą.
  3. Jei galite, įsigykite indaplovę. Šių laikų modeliai vandenį ir elektros energiją naudoja išties taupiai: plaudami rankomis, išleisite iki 100 l vandens, kai tą patį kiekį indų indaplovė išplautų imdama jo iki 10 l.
  4. Šaldytuvą pastatykite šešėlyje – saulė privers jį dirbti stipriau. Tarp sienos ir šaldytuvo palikite 7,6 cm tarpą, kad oras judėtų. Beje, prieš atidarydami dureles apsispręskite, ką norėsite išimti: ilgos „ekskursijos“ nemenkai kainuoja.

Svetainė

 

  1. Laikykitės minimalizmo idėjų: neapkraukite svetainės daiktais, rinkitės funkcionalius baldus (lovas, pufus su daiktadėžėmis), erdvėms padalyti įsigykite širmą. Ant medinių grindų tieskite natūralius kilimėlius – taip sutaupysite šildymui būtinos energijos. Atnaujinkite, dekoruokite senus baldus – istoriją turinti svetainė įkvėps pokalbiams. Nepamirškite, kad bambukas – greičiausiai augantis augalas Žemėje. Naudokite iš jo pagamintus baldus, širmas, kitus aksesuarus vietoj įprastų medinių.
  2. Naudokite taupiąsias lemputes; kruopščiai suplanuokite dirbtinės šviesos taškus. Beje, naudokite ilginamuosius laidus, turinčius daug lizdų: užteks spustelėti mygtuką, kad nuo elektros srovės atjungtumėte visus nenaudojamus įrenginius (taip jos sutaupysite iki 15% per metus).
  3. Kvieskitės svečių – kiekvienas žmogus generuoja šilumą ir mažina šildymo kaštus. Beje, nepamirškite ir augintinių: apsikabinus katę ar šunį taip pat sparčiau sušylama!

Miegamasis

 

  1. Miegamajame nenaudokite cheminių ir sintetinių kvepalų – rinkitės 100% grynumo aliejus ir natūralius kvapiklius.
  2. Tegul miegamasis žaliuoja: leiskite augalams tiekti deguonį ir gryninti orą, kuriuo kvėpuojate miegodami.
  3. Medvilnės gamybai sunaudojami 25% pasaulio insekticidų, todėl patalams apvilkti verčiau pirkite organinę medvilnę, liną ar bambukų pluoštą. Vietoj poliesterio lovatiesių rekomenduojame vilnones – jų gamyba gerokai ekologiškesnė. Įsigykite čiužinį, neapdorotą sintetiniais chemikalais ar kitomis toksiškomis medžiagomis. Atidžiai rinkitės ir pižamą. Visi šie sprendimai padės sukurti sveiką aplinką miegui – juk per odą absorbuojamos kenksmingos medžiagos patenka tiesiai į kraują.
  4. Kilimų gamyboje naudojami naftos produktai ir pavojingos cheminės medžiagos. Pomėgis vaikščioti basam kilimais garantuoja šių medžiagų patekimą į organizmą. Rekomenduojame vietoj visą plotą dengiančių kiliminių dangų tiesti nedidelius kilimėlius, pagamintus iš organinių medžiagų. Jie ne tik naudingi sveikatai, bet ir patogūs valyti ar išnešus išpurtyti: taip išvengsime alergenų ir nešvarumų kaupimosi.

Vonia

 

  1. Jei būstą dar tik planuojate, vonioje būtinai suprojektuokite langą – pro jį pateks natūrali šviesa, todėl šiame kambaryje galėsite laikyti augalus. Be to, išleidžiant drėgmę apsisaugoma nuo pelėsio, kuriam pašalinti dažnai reikia agresyvių cheminių priemonių. Nepamirškite, jog vonioje kaupiasi didelis naudojamų prausimosi ar valymo priemonių garų koncentratas: jį išvėdinti taip pat būtina. Rinkitės tik aplinkai ir žmogui draugiškas priemones, kitaip ilgainiui pažeisite odą, plaučius, kraujotaką, padarysite didžiulę žalą gamtos ekosistemoms.
  2. Jei turite galimybę, įtaisykite čiaupą su judesio davikliu: ne tik sutaupysite daugiau vandens, bet ir ilgiau išlaikysite kriauklę švarią – jis be reikalo nesitaškys.
  3. Vietoj skalbiklių naudokite muilo riešutus: jie gali būti kompostuojami.
  4. Taupykite vandenį – rytą pradėkite nuo dušo malonumų, o vonioje pasilepinkite tik išskirtinėmis progomis. Beje, jokių varvančių čiaupų! Remontuokite juos, tualetų bakelius, vos pastebėję pirmąjį ne laiku nukritusį vandens lašelį. Juk lašas po lašo, ir per savaitę gali privarvėti iki 200 l vandens.

Viskas prasideda nuo meilės sau: kai myli save, nori mylėti aplinkinius; kai myli aplinkinius, meilė plečiasi ir tarsi pasisėja gamtoje, kurią, kaip ir save, gera saugoti!


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 24, trečiadienis.
  • Saulė teka 05:55, leidžiasi 20:40.
  • Mėnulis teka 21:41, leidžiasi 05:49.
  • Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis
  • Ervina, Fidelis, Gražvyda, Viltrūda, Kantrimas
  • Tarptautinė jaunimo solidarumo diena. DNR diena. Šuns diena.
  • Lapų diena. Tinkama diena genėti sergančius medžius, sausas šakas.

Populiariausi straipsniai

Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius