• vasario 21 d., Penktadienis
Didelis baneris puslapio viršuje
sss

Pirtis-piramidė

Ramūnas Račkauskas, gyvenantis Trakų rajone, Pylimų kaime, yra profesionalus pirtininkas, kuris, stebėdamas pirtyje esančius žmones ir pats save, išrado „ventiliaciją pagal Ramūną“, sumūrijo savo pirtyje krosnį, kuri drąsiai galėtų pretenduoti į geriausios pirties krosnies titulą, ir sukūrė ypatingus suoliukus kojoms… Ir, žinoma, pasistatė pirtį–piramidę – kitos tokios Lietuvoje nėra.

 

Pirtyje-piramidėje įrengta specifinė ventiliacija – „ventiliacija pagal Ramūną“. Garinėje palei grindis į išorę eina dūmtraukis, prie grindų jis turi atvamzdį. Pastarasis krosniai kūrenantis būna užkimštas, atkemšamas jai jau nesikūrenant, tuomet dūmtraukis ima veikti kaip oro ištraukimo šachta. Šviežias oras patenka pro tarpą tarp durų ir staktos. Jis keliauja tiesiai prie krosnies, šalia jos sušyla, ir žmogus įkvepia jau šiltą orą.

 

Ramūnas Račkauskas
Ramūnas Račkauskas

 

Ramūnas savo pirtį vadina baltąja pirtimi, kadangi dūmai iš krosnies eina į kaminą, o ne į garinę. Iš išorės pirties sienos yra minimaliai apšiltintos, dėta tik 5 cm akmens vatos, o lubos apšiltintos 15 cm storio akmens vata. Iš išorės piramidė dengta bituminių čerpių danga. Ją Ramūnas pasirinko dėl paprasto dengimo; norėdamas, kad piramidė iš išorės turėtų lygias briaunas. Pasirinko žalią spalvą, kad pirtis neišsiskirtų miško fone, be to, bituminių čerpių faktūrą labai pamėgo samanos, kurios ėmė želti šiaurinėje pusėje. Žiemos metu sniegas gražiai apsninga visą piramidę ir nenuslenka.

 

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ 2019 m. gruodžio numeryje.

 

Tekstas ir nuotraukos – Česlavos Deinarovič.


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
darzoviuseklos
Sodoharmonija

Šiandien

  • Vasario 21, penktadienis.
  • Saulė teka 07:29, leidžiasi 17:37.
  • Mėnulis teka 07:03, leidžiasi 14:54.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, IV ketvirtis. Delčia vasario 16 d.
  • Eleonora, Feliksas, Kęstutis, Leonora, Lionė, Žemyna.
  • Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Tarptautinė gido diena.
  • Žiedų diena. Tręškite gėles, kad gausiai žydėtų. Dezinfekuokite šiltnamius, ruoškite žemės mišinius daigams. Tvarkykite namus, rūsius, naikinkite patalpų kenkėjus. Nerekomenduojama laistyti, pikuoti daigelių.
  • Jei vasarį grioviai prisipildo, prisipildys ir klėtys grūdais.

Sekite mus

E-sėklos
gardenis
seklosdarzui

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokie darbai įrašyti Jūsų vasario mėnesio darbų sąraše?

Įvykių kalendorius