• sausio 27 d., Pirmadienis
Didelis baneris puslapio viršuje

OŽEKŠNIS - Euonymus

Genčiai priklauso daugiau kaip pusantro šimto rūšių, savaime augančių visuose žemynuose, išskyrus Pietų Ameriką. Tai nedideli medeliai, įvairaus aukščio vasaržaliai arba visžaliai krūmai bei lianos. Žiedai smulkūs, neryškūs, o vaisiai dekoratyvūs, bet suvalgyti nuodingi. Dauguma ožekšnių nereiklūs aplinkos sąlygoms, gerai auga kalkingose dirvose. Kai kurie smarkiai pažeidžiami kenkėjų. Dauginami sėklomis, auginiais, atlankomis.

Mėgsta vidutinio derlingumo ir derlingą, šiek tiek drėgnoką lengvo ir vidutinio priemolio dirvą (pH 6–8). Atsparus žiemai, užterštam miestų orui, ligoms ir kenkėjams.

Europinis ožekšnis ‘Argenteovariegatus’ (E. europaeus ‘Argenteovariegatus’). Iki 2 m aukščio krūmas baltai margais lapais. Rudenį lapai raudoni su baltomis dėmėmis. Vaisiai rausvi, negausūs. Nereiklus ir lengvai auginamas krūmas, bet labai dažnai puolamas lapus graužiančių kenkėjų.

Europinis ožekšnis ‘Atropurpureus’ (E. europaeus ‘Atropurpureus’). Vidutinio aukščio krūmas. Jauni lapai žali, vasarą – tamsiai purpuriniai, rudenį – raudoni.

Fortūno ožekšnis (E. fortunei Hand.-Mazz.). Visžaliai žemi krūmai kartais stačiais, bet dažniau besidriekiančiais, įsišaknijančiais ar vijokliniais stiebais. Lapai paprasti, smulkūs, elipsiški. Sukurta daug veislių, besiskiriančių krūmo pavidalu ir ypač lapų dydžiu, margumu ir spalvomis. Dauginami auginiais, atlankomis, kero dalijimu.

 

Plačiau skaitykite žurnale „Gėlių spalvos“ Nr. 25 – „Visžaliai augalai“.

Daugiau apie spalvinguosius lapuočius galite rasti žurnale „Augalų pasaulis“ Nr. 52 – „Spalvingieji lapuočiai“.


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Sausio 27, pirmadienis.
  • Saulė teka 08:18, leidžiasi 16:46.
  • Mėnulis teka 09:48, leidžiasi 19:29.
  • Mėnulis Žuvyse 02:44, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis sausio 24 d.
  • Angelė, Ilona, Jogundas, Natalis, Vytenis.
  • Tarptautinė holokausto aukų atminimo diena
  • Lapų diena. Laistykite, purkškite kambarinius augalus, daigus. Sėkite, pikuokite lapines daržoves ant palangės. Diena ypač palanki ieškoti vandens gyslos, valyti šulinį.
  • Jei sausio mėnesį oras giedras, tai šienapjūtė bus gera, o jei apsiniaukę, su atodrėkiais, tai ir šienapjūtė bus šlapia.
E-sėklos

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokius darbus atliekate sausio mėnesį?

Įvykių kalendorius

SS 2