• birželio 8 d., Ketvirtadienis

Mietveinė paprastoji - Pachysandra terminalis

Paprastosios mietveinės tėvynė – Sachalinas, Japonija.

Šis puskrūmis išauga iki 20 cm aukščio, su pažeme besidriekiančiais storokais stiebeliais. Ūgliai ir šakelės pliki. Lapai atvirkščiai kiaušiniški, 5–10 cm ilgio, pleištiškais pamatais, stambiai dantytomis bukomis viršūnėmis, tamsūs žali, žvilgantys, susitelkę ūglių viršūnėse (iš čia ir pavadinimas). Žiedai balti, susitelkę į 3–5 cm ilgio šluoteles, žydi gegužės mėnesį. Vaisiai balti, kiaušiniški, 12 mm ilgio, su 2–3 sėklomis.

Mėgsta derlingą, normalaus drėgnumo lengvo priemolio dirvą (pH 7–8). Atspari užterštam miestų orui, ligoms ir kenkėjams, vidutiniškai atspari žiemos šalčiams.

Dauginama sėklomis, žaliais auginiais, dalijant krūmą. Sodinama pavieniui ir grupėmis alpinariumuose, šalia atraminių sienelių, naudojama kiliminiam apželdinimui.

Soduose auginama paprastoji mietveinė  ‘Variegata’. Tai 15–20 cm aukščio puskrūmis pažeme besidriekiančiomis šakelėmis. Šią formą belgų gydytojas ir dendrologas F. Ziboldas ( F. Siebold) 1859 metais parvežė į Olandiją iš Japonijos. Lietuvoje kol kas retoka. Morfologiniais požymiais panaši į rūšį. Nuo jos skiriasi baltai išmargintais lapais.

Dauginama žaliais auginiais ir dalijant krūmą. Naudojama kiliminiam apželdinimui.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 8, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:44, leidžiasi 21:52.
  • Mėnulis teka 01:33, leidžiasi 09:02.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 4 d.
  • Eigintė, Vilhelmas (Vilius), Merūnas, Edgaras
  • Pasaulio vandenynų diena. Devintinės.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
  • Gėlės prieš lietų kvepia smarkiau.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius