PAPRASTOJI EGLĖ - Picea abies

Lietuvoje daug kur auginamos vidutinio aukščio ir aukštos paprastosios eglės (Picea abies) gyvatvorės. Tikriausiai taip yra todėl, kad nesunku įsigyti nebrangių sodinukų. Eglių gyvatvorė nėra tokia tanki ir graži kaip kitų spygliuočių. Dažnai, kai karpoma nesilaikant trapecijos formos, nuplinka apačia.

*Eglės nereiklios dirvožemiui, bet ilgesnių sausrų nepakenčia. Jaunus medelius reikėtų sodinti rugpjūčio antroje pusėje–rugsėjį 0,7–1 m atstumais. Kai gerai įsitvirtina dirvoje, praėjus 2–3 metams, pradedama karpyti. Vasario viduryje patrumpinamos viršūnės ir šoninės šakos. Šiek tiek pakarpyti galima ir liepos pabaigoje, kai eglutės baigia augti ir susiformuoja pumpurai. Eilėmis sodintinos ir dekoratyvinės paprastosios eglės formos ‘Nidiformis’, ‘Ohlendorffii’, ‘Remontii’.

 

Daugiau informacijos apie gyvatvores, jų auginimą ir priežiūrą galite rasti žurnale „Gėlių spalvos“ Nr. 18 – „Gyvatvorės“.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biopon

Šiandien

  • Liepos 5, antradienis.
  • Saulė teka 04:50, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 11:26, leidžiasi 00:39.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 29 d.
  • Filomena, Gintas, Karolina, Mantmailė, Butginas
  • KIRMINŲ DIENA. Šaknų diena. Sėkite, sodinkite virš žemės vaisius auginančias daržoves, braškes, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, persodinkite, jei reikia, kambarines ir balkonines gėles. Dauginkite, persodinkite peržydėjusias gėles, smilginius ir kitus augalus, augusius vazonuose. Sėkite veją. Vėdinkite patalpas. Nepalanku konservuoti, sandėliuoti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Biopon

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius

baneris