• balandžio 29 d., Antradienis

Pelargonijos - Pelargonium

Ši snaputinių (Geraniaceae) gentis dažnai painiojama su tikraisiais snapučiais. Pietų Afrikoje randama apie 350 pelargonijų rūšių, bet parduotuvėse prekiaujama tik kultūrinėmis veislėmis. Vis dažniau pelargonijos auginamos kaip vienmetės gėlės balkonams ir gėlynams. Puošniausius žiedus turi didžiažiedės pelargonijos (Pelargonium grandiflorum), dar vadinamos karališkąja, veislės. Mažiausiai reiklios juostuotosios pelargonijos veislės žydi visą vasarą stambiais baltų, rausvų, raudonų atspalvių paprastais ir pilnaviduriais žiedais. Yra margalapių veislių. Skydalapės pelargonijos (P. peltatum) stiebai nusvyra iki 1,5 m.

Priežiūra. Pelargonijos geriausiai auga saulėtoje vietoje lauke arba gerai vėdinamoje patalpoje. Pavasarį ir vasarą laistomos gausiai (vandens padėkle nepaliekama), kartą per savaitę tręšiamos žydintiems augalams skirtomis trąšomis. Jei norėsite auginti ir žiemą, dar prieš šalnas nugenėkite per ilgas šakas ir perneškite į vėsią patalpą. Geriausiai žiemoja apie 10 °C temperatūros šviesioje patalpoje. Laistomos labai saikingai, tik kad neperdžiūtų žemė. Pavasarį, pasirodžius naujiems ūgliams, pelargonijos laikomos šilčiau ir gausiau laistomos, pradedamos tręšti. Vėl būtina nugenėti, kad krūmeliai turėtų gražią formą. Persodinamos kasmet į purią kompostinę žemę. Labai senų augalų auginti neverta, jie praranda dekoratyvumą.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 29, antradienis
  • Saulė teka 05:44, leidžiasi 20:50.
  • Mėnulis teka 05:52, leidžiasi .
  • Mėnulis Dvyniuose 09:35, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 27 d.
  • Augustinas, Indrė, Kotryna, Rita, Tarmantas
  • Tarptautinė šokio diena. Tarptautinė cheminio karo aukų atminimo diena.
  • Žiedų diena. Sodinkite vijoklinius augalus, gėles, agurkus, moliūgus, arbūzus, cukinijas, aguročius. Persodinkite kambarinius augalus. Skiepykite rožes. Vėdinkite patalpas, rūsius, valykite grindis. Nepatartina laistyti, tręšti augalų.
  • Pradėjus žydėti gluosniams sėjamos salotos, salotinės sultenės, špinatai, pipirnės, ridikėliai ir ankstyvieji ridikai, morkos, petražolės, pastarnokai, svogūnai, daržo žirniai. Sodinami krienai, rabarbarai, šparagai, daugiamečiai prieskoniniai augalai.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius