PELARGONIJA - Pelargonium

Ši snaputinių (Geraniaceae) gentis dažnai painiojama su tikraisiais snapučiais. Pietų Afrikoje randama apie 350 pelargonijų rūšių, bet parduotuvėse prekiaujama tik kultūrinėmis veislėmis. Vis dažniau pelargonijos auginamos kaip vienmetės gėlės balkonams ir gėlynams. Puošniausius žiedus turi didžiažiedės pelargonijos (Pelargonium grandiflorum), dar vadinamos karališkąja, veislės. Mažiausiai reiklios juostuotosios pelargonijos veislės žydi visą vasarą stambiais baltų, rausvų, raudonų atspalvių paprastais ir pilnaviduriais žiedais. Yra margalapių veislių. Skydalapės pelargonijos (P. peltatum) stiebai nusvyra iki 1,5 m.

Priežiūra. Pelargonijos geriausiai auga saulėtoje vietoje lauke arba gerai vėdinamoje patalpoje. Pavasarį ir vasarą laistomos gausiai (vandens padėkle nepaliekama), kartą per savaitę tręšiamos žydintiems augalams skirtomis trąšomis. Jei norėsite auginti ir žiemą, dar prieš šalnas nugenėkite per ilgas šakas ir perneškite į vėsią patalpą. Geriausiai žiemoja apie 10 °C temperatūros šviesioje patalpoje. Laistomos labai saikingai, tik kad neperdžiūtų žemė. Pavasarį, pasirodžius naujiems ūgliams, pelargonijos laikomos šilčiau ir gausiau laistomos, pradedamos tręšti. Vėl būtina nugenėti, kad krūmeliai turėtų gražią formą. Persodinamos kasmet į purią kompostinę žemę. Labai senų augalų auginti neverta, jie praranda dekoratyvumą.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biopon

Šiandien

  • Liepos 5, antradienis.
  • Saulė teka 04:50, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 11:26, leidžiasi 00:39.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 29 d.
  • Filomena, Gintas, Karolina, Mantmailė, Butginas
  • KIRMINŲ DIENA. Šaknų diena. Sėkite, sodinkite virš žemės vaisius auginančias daržoves, braškes, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, persodinkite, jei reikia, kambarines ir balkonines gėles. Dauginkite, persodinkite peržydėjusias gėles, smilginius ir kitus augalus, augusius vazonuose. Sėkite veją. Vėdinkite patalpas. Nepalanku konservuoti, sandėliuoti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Biopon

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius

baneris