PERSĖJA AMERIKINĖ - Persea americana

Persėjos (Persea Mill.) – visžaliai lauramedinių (Lauraceae) šeimos medžiai ir krūmai. Paplitę Šiaurės ir Pietų Amerikoje, viena rūšis auga Kanarų salose. Gentyje – 135–150 rūšių. Iš jų vienintelė amerikinė persėja (P. americana Mill.) yra vertingas vaisinis augalas. Vaisiai – avokadai. Kai kuriose kalbose taip vadinami ir medžiai, ir vaisiai, bet lietuviai vartoja skirtingus žodžius.

Persėjos dauginamos sėklomis – kauliukais. Jie gan stambūs (kaštonų dydžio). Daigūs kelis mėnesius, bet geriausia sėti šviežius. Galima sėti į 10 cm skersmens vazonėlius su drėgnomis durpėmis. Sėklos įterpiamos taip, kad viršūnėlės (1/3 sėklos) kyšotų virš žemės paviršiaus. Dygsta tik šviesoje. Laikomos šiltai, uždengtos apverstomis stiklinėmis arba apgaubtos polietileniniais maišeliais 1–3 mėnesius.

Yra kitas būdas – sėklas galima daiginti iki pusės pamerkus į vandenį. Pradėjusios dygti laikomos įprastoje kambario temperatūroje, šviesioje vietoje. Užaugę iki 10–12 cm aukščio, daigai persodinami į 12–15 cm skersmens vazonėlį. Gausiai laistomi.

Plačiau skaitykite žurnale „Gėlių spalvos“ Nr. 30 – „Egzotiškasis sodas namuose“.guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biopon

Šiandien

  • Liepos 5, antradienis.
  • Saulė teka 04:50, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 11:26, leidžiasi 00:39.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 29 d.
  • Filomena, Gintas, Karolina, Mantmailė, Butginas
  • KIRMINŲ DIENA. Šaknų diena. Sėkite, sodinkite virš žemės vaisius auginančias daržoves, braškes, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, persodinkite, jei reikia, kambarines ir balkonines gėles. Dauginkite, persodinkite peržydėjusias gėles, smilginius ir kitus augalus, augusius vazonuose. Sėkite veją. Vėdinkite patalpas. Nepalanku konservuoti, sandėliuoti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Biopon

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius

baneris