• lapkričio 13 d., Trečiadienis

PLOKŠTENIS - Schlumbergera

Tai epifitai, Rytų Brazilijoje augantys ant medžių kamienų ir šaknų. Gamtoje žydi vasarą, o šiaurės pusrutulyje tuo metu – žiema. Anksčiau buvo aprašoma tik viena rūšis, bet 1953 m. į gentį įtrauktos rūšys, minimos kaip Zygocactus. Kryžminant tikrąjį plokštenį (Schlumbergera truncata) su kalėdiniu (S. buckleyi) ir braziliniu (S. russeliana) plokšteniais, gauti dekoratyvūs hibridai, vadinami tiesiog kalėdiniais kaktusais. Visų stiebai nariuoti, svyrantys žemyn, panašūs į narenių. Bet žiedai kitokie – stambesni, balti, rausvi ar raudoni. Žydi lapkričio-sausio mėnesiais.

Priežiūra. Plokšteniams reikalinga šviesi, mažai saulėta patalpa, nepasiekiama vidurdienio saulės spindulių. Vasarą gali būti lauke, pusiau šešėlyje. Pavasarį ir vasarą, augimo metu, laistomi reguliariai, tręšiami kas dvi tris savaites kaktusams skirtomis trąšomis. Rugpjūčio-lapkričio mėnesiais laistomi saikingai, išdžiūvus viršutiniam žemės sluoksniui. Rudenį laikomi įprastoje kambario temperatūroje. Pradėjus krauti žiedinius pumpurus, vėl laistomi reguliariai. Šiuo metu nereikėtų keisti apšvietimo ir augimo vietos. Po žydėjimo vėl reikalingas 4–6 savaičių ramybės periodas, laistoma mažai. Persodinami kasmet arba kas du metus, pavasarį, į kaktusams skirtą žemę su didesne kompostinės arba durpinės žemės dalimi.

Susijęs straipsnis:
„Kalėdinis kaktusas žvelgia iš viršaus“
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
lynda course free download
download intex firmware
Download Premium WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Lapkričio 13, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:46, leidžiasi 16:20.
  • Mėnulis teka 12:56, leidžiasi 20:59.
  • Mėnulis Vandenyje 17.45, pilnėjantis, I ketvirtis.
  • Arkadijus, Eirimė, Narvydas.
  • Žiedų diena. Galima purenti dirvą, kalkinti. Baltinkite medžius. Jei pavasarį ketinate pasisodinti vaismedžių ar vaiskrūmių, iškaskite duobes. Į jas įberkite fosforo, kalio trąšų, medžio pelenų. Čia galėsite mesti ir lapus, organines atliekas – jos per žiemą suslūgs ir bus papildomas maisto medžiagų šaltinis. Nepalanku laistyti.
  • Jei oras vaiskus ir laukuose galima toli įžiūrėti, bet daiktai atrodo maži – bus geras oras.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar jau uždengėte sodo augalus žiemai?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus