• sausio 19 d., Sekmadienis
Didelis baneris puslapio viršuje

PLOKŠTENIS - Schlumbergera

Tai epifitai, Rytų Brazilijoje augantys ant medžių kamienų ir šaknų. Gamtoje žydi vasarą, o šiaurės pusrutulyje tuo metu – žiema. Anksčiau buvo aprašoma tik viena rūšis, bet 1953 m. į gentį įtrauktos rūšys, minimos kaip Zygocactus. Kryžminant tikrąjį plokštenį (Schlumbergera truncata) su kalėdiniu (S. buckleyi) ir braziliniu (S. russeliana) plokšteniais, gauti dekoratyvūs hibridai, vadinami tiesiog kalėdiniais kaktusais. Visų stiebai nariuoti, svyrantys žemyn, panašūs į narenių. Bet žiedai kitokie – stambesni, balti, rausvi ar raudoni. Žydi lapkričio-sausio mėnesiais.

Priežiūra. Plokšteniams reikalinga šviesi, mažai saulėta patalpa, nepasiekiama vidurdienio saulės spindulių. Vasarą gali būti lauke, pusiau šešėlyje. Pavasarį ir vasarą, augimo metu, laistomi reguliariai, tręšiami kas dvi tris savaites kaktusams skirtomis trąšomis. Rugpjūčio-lapkričio mėnesiais laistomi saikingai, išdžiūvus viršutiniam žemės sluoksniui. Rudenį laikomi įprastoje kambario temperatūroje. Pradėjus krauti žiedinius pumpurus, vėl laistomi reguliariai. Šiuo metu nereikėtų keisti apšvietimo ir augimo vietos. Po žydėjimo vėl reikalingas 4–6 savaičių ramybės periodas, laistoma mažai. Persodinami kasmet arba kas du metus, pavasarį, į kaktusams skirtą žemę su didesne kompostinės arba durpinės žemės dalimi.

Susijęs straipsnis:
„Kalėdinis kaktusas žvelgia iš viršaus“

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Sausio 19, sekmadienis.
  • Saulė teka 08:29, leidžiasi 16:30.
  • Mėnulis teka 02:51, leidžiasi 12:23.
  • Mėnulis Skorpione, dylantis, IV ketvirtis. Delčia sausio 17 d.
  • Gedvilė, Kleopatra, Marijus, Marina, Marius, Morta.
  • Pasaulinė sniego diena
  • Lapų diena. Tręškite daigus ir augalus, kad gerai augtų. Sėkite gūžines salotas daigams šildomuose šiltnamiuose. Laistykite, purkškite augalus namuose ir oranžerijose. Pjaukite ir skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas, skalbkite skalbinius.
  • Koks sausis, tokia bus ir liepa.
E-sėklos

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokius darbus atliekate sausio mėnesį?

Įvykių kalendorius

SS 2