• rugpjūčio 12 d., Trečiadienis

PLOKŠTENIS - Schlumbergera

Tai epifitai, Rytų Brazilijoje augantys ant medžių kamienų ir šaknų. Gamtoje žydi vasarą, o šiaurės pusrutulyje tuo metu – žiema. Anksčiau buvo aprašoma tik viena rūšis, bet 1953 m. į gentį įtrauktos rūšys, minimos kaip Zygocactus. Kryžminant tikrąjį plokštenį (Schlumbergera truncata) su kalėdiniu (S. buckleyi) ir braziliniu (S. russeliana) plokšteniais, gauti dekoratyvūs hibridai, vadinami tiesiog kalėdiniais kaktusais. Visų stiebai nariuoti, svyrantys žemyn, panašūs į narenių. Bet žiedai kitokie – stambesni, balti, rausvi ar raudoni. Žydi lapkričio-sausio mėnesiais.

Priežiūra. Plokšteniams reikalinga šviesi, mažai saulėta patalpa, nepasiekiama vidurdienio saulės spindulių. Vasarą gali būti lauke, pusiau šešėlyje. Pavasarį ir vasarą, augimo metu, laistomi reguliariai, tręšiami kas dvi tris savaites kaktusams skirtomis trąšomis. Rugpjūčio-lapkričio mėnesiais laistomi saikingai, išdžiūvus viršutiniam žemės sluoksniui. Rudenį laikomi įprastoje kambario temperatūroje. Pradėjus krauti žiedinius pumpurus, vėl laistomi reguliariai. Šiuo metu nereikėtų keisti apšvietimo ir augimo vietos. Po žydėjimo vėl reikalingas 4–6 savaičių ramybės periodas, laistoma mažai. Persodinami kasmet arba kas du metus, pavasarį, į kaktusams skirtą žemę su didesne kompostinės arba durpinės žemės dalimi.

Susijęs straipsnis:
„Kalėdinis kaktusas žvelgia iš viršaus“

guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Rugpjūčio 12, trečiadienis.
  • Saulė teka 05:49, leidžiasi 20:57.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 15:30.
  • Mėnulis Dvyniuose 16:45, dylantis, IV ketvirtis. Delčia rugpjūčio 11 d.
  • Laimonas, Laima, Radegunda
  • Tarptautinė jaunimo diena
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, chrizantemas, žydinčias gėles. Naikinkite kenkėjus. Ruoškite gydomąsias pagalves. Grėbkite šieną. Imkite ir džiovinkite derlių, vaistinius augalus. Naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas.
  • Prietaras. Surinktos vaistažolės nuo rugpjūčio 8 iki 15 dienos veikia labai stipriai. Mėnulio fazė ir padėtis tam įtakos neturi.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokioje sodyboje norėtumėte gyventi?

Įvykių kalendorius