PLŪDĖ PLŪDURIUOJANČIOJI - Potamogeton natans

Plūduriuojančioji plūdė (Potamogeton natans) – su dailiais kiaušiniškais 8–12 cm ilgio ir 4–5 cm pločio plūduriuojančiais lapais. Jie subtiliai kontrastuoja su lūgnių ir vandens lelijų lapais bei kitais plūduriuojančiais augalais. Nors dauguma plūdžių genties rūšių priskiriamos pasinėrusių augalų grupei, plūduriuojančioji plūdė daugumą lapų išaugina vandens paviršiuje, o po vandeniu slypi tik siauri linijiški. Neblogai atrodo ir iškilę virš vandens plūdės žiedynai – rožinės arba baltos tankios 3–6 cm ilgio varpos. Žydi birželio–liepos mėnesiais. Vėliau žiedynai pasineria į vandenį, čia bręsta sėklos. Šios plūdės gan greitai dauginasi vegetatyviškai – šakniastiebiais ir žiemojančiais pumpurais, kurie susidaro lapų pažastyse ir šakelių viršūnėse. Sėklos dygsta po ilgo ramybės laikotarpio, gamtoje tai padeda šiems augalams plisti.
Apie vandens paviršiuje plūduriuojančius lapus turinčius augalus skaitykite „Augalų pasaulio“ Nr. 65 – „Vandens ir pakrančių augalai“.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biopon

Šiandien

  • Liepos 3, sekmadienis.
  • Saulė teka 04:48, leidžiasi 21:57.
  • Mėnulis teka 08:52, leidžiasi 00:15.
  • Mėnulis Mergelėje 15:30, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 29 d.
  • Anatolijus, Liaudmina, Liaudminas, Rytis, Rytė, Vaidilas, Vaidilė, Tomas
  • Tarptautinė diena be plastikinių maišelių
  • Šaknų diena. Sėkite, sodinkite virš žemės vaisius auginančias daržoves, braškes, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, persodinkite, jei reikia, kambarines ir balkonines gėles. Dauginkite, persodinkite peržydėjusias gėles, smilginius ir kitus augalus, augusius vazonuose. Sėkite veją. Vėdinkite patalpas. Nepalanku konservuoti, sandėliuoti.
  • Jei akmuo rytą aprasojęs – dieną lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Biopon

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius

baneris