• liepos 22 d., Pirmadienis

PUTINALAPIS PŪSLENIS - Physocarpus opulifolius

Paprastasis pūslenis (Physocarpus opulifolius) užauga 2–3 m aukščio. Kilęs iš Šiaurės Amerikos. Tai nėra labai aukštas krūmas, bet kuo aukštesniam leidžiama augti, tuo gražesnis atrodo. Galima formuoti ir neaukštą, iki 1 m gyvatvorę, bet žiedų ir vaisių grožis atsiskleidžia tik ant aukštų ūglių. Krūmas labai tankus, gausiai lapuotas. Ūgliai tvirti, nekarpomi viršutinėje dalyje išlinksta į šalis. Pūslenį galima sodinti pakelėse, nes pakankamai tankus, gausiai lapuotas ir gerai sulaiko dulkes. Atžalų į šalis neleidžia. Labai dažnas visoje Lietuvoje, parkuose, sodybose, pakelėse. Paprastojo pūslenio geltonlapė forma ‘Luteus’ pavasarį pasipuošia ryškiais geltonais lapais, kurie vasarą pasidaro žali su gelsvu atspalviu. Tinka ir gyvatvorėms, tik kiek žemesnėms.

*Pūslenis auga labai greitai, visiškai atsparus šalčiui. Dirvai ir drėgmei nereiklus. Dauginamas sėklomis ir auginiais. Sodinamas 30–50 cm atstumais ir rudenį, ir pavasarį.

 

Daugiau informacijos apie gyvatvores, jų auginimą ir priežiūrą galite rasti žurnale „Gėlių spalvos“ Nr. 18 – „Gyvatvorės“.

Taip pat skaitykite:

„Pūslenis putinalapis“

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 22, pirmadienis.
  • Saulė teka 05:13, leidžiasi 21:37.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 05:46.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Dalius, Magdalena, Mantilė
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydinčius krūmus, gėles. Sandėliuokite daržoves, konservuokite. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, taip pat vaistažoles. Valykite rūsius. Naikinkite namuose gyvenančius kenkėjus. Nerekomenduojama laistyti, sėti, sodinti.
  • Kai anksti vakare atsiranda rasa, reikia laukti gero oro.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius