PUTINALAPIS PŪSLENIS - Physocarpus opulifolius

Paprastasis pūslenis (Physocarpus opulifolius) užauga 2–3 m aukščio. Kilęs iš Šiaurės Amerikos. Tai nėra labai aukštas krūmas, bet kuo aukštesniam leidžiama augti, tuo gražesnis atrodo. Galima formuoti ir neaukštą, iki 1 m gyvatvorę, bet žiedų ir vaisių grožis atsiskleidžia tik ant aukštų ūglių. Krūmas labai tankus, gausiai lapuotas. Ūgliai tvirti, nekarpomi viršutinėje dalyje išlinksta į šalis. Pūslenį galima sodinti pakelėse, nes pakankamai tankus, gausiai lapuotas ir gerai sulaiko dulkes. Atžalų į šalis neleidžia. Labai dažnas visoje Lietuvoje, parkuose, sodybose, pakelėse. Paprastojo pūslenio geltonlapė forma ‘Luteus’ pavasarį pasipuošia ryškiais geltonais lapais, kurie vasarą pasidaro žali su gelsvu atspalviu. Tinka ir gyvatvorėms, tik kiek žemesnėms.

*Pūslenis auga labai greitai, visiškai atsparus šalčiui. Dirvai ir drėgmei nereiklus. Dauginamas sėklomis ir auginiais. Sodinamas 30–50 cm atstumais ir rudenį, ir pavasarį.

 

Daugiau informacijos apie gyvatvores, jų auginimą ir priežiūrą galite rasti žurnale „Gėlių spalvos“ Nr. 18 – „Gyvatvorės“.

Taip pat skaitykite:

„Pūslenis putinalapis“

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biopon

Šiandien

  • Liepos 5, antradienis.
  • Saulė teka 04:50, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 11:26, leidžiasi 00:39.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 29 d.
  • Filomena, Gintas, Karolina, Mantmailė, Butginas
  • KIRMINŲ DIENA. Šaknų diena. Sėkite, sodinkite virš žemės vaisius auginančias daržoves, braškes, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, persodinkite, jei reikia, kambarines ir balkonines gėles. Dauginkite, persodinkite peržydėjusias gėles, smilginius ir kitus augalus, augusius vazonuose. Sėkite veją. Vėdinkite patalpas. Nepalanku konservuoti, sandėliuoti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Biopon

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius

baneris