Raktažolė paprastoji - Primula vulgaris

Raktažolės dažniausiai parduodamos kaip sezoninės, „vienkartinės“ gėlės. Nors raktažolinių (Primulaceae) šeimoje raktažolių yra virš 500 rūšių, tik 3 auginamos vazonėliuose. Žiemai įpusėjus ir pavasarį parduotuvėse gausu įvairiomis spalvomis žydinčių žemučių paprastųjų raktažolių (Primula vulgaris). Prieš kelis dešimtmečius buvo madingos švelniosios raktažolės (P. malacoides) ir truputį stambesnės taurinės raktažolės (P. obconica), balkšvus, rausvus ir raudonus žiedelius iškeliančios ant 20–25 cm aukščio žiedynų. Taurinė raktažolė gali sukelti alergiją.

Priežiūra. Kad kuo ilgiau žydėtų, raktažolės laikomos šviesioje, nesaulėtoje arba mažai saulės apšviečiamoje vietoje, vėsiame (apie 15–17°C) kambaryje. Žemė turi būti nuolat drėgna, bet vandens padėkle palikti negalima – raktažolės jautrios ir žemės perdžiūvimui, ir užmirkimui. Kol žydi, kas dvi savaites patręšiamos žydintiems augalams skirtomis trąšomis. Švelnioji raktažolė – vienmetė, peržydėjusi sunyksta. Paprastąsias raktažoles nužydėjusias geriausia persodinti į sodą, artėjant žiemai lengvai pridengti. Taurines raktažoles galima toliau auginti kambaryje. Žiemą jos laikomos vėsiai (15°C) ir šviesiai, laistomos saikingai. Pavasarį persodinamos į kompostinę žemę.

Susiję straipsniai:
„Raktažolių… vynas?“
„Raktažolės skleidžia gerą nuotaiką“

guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 29, penktadienis.
  • Saulė teka 06:58, leidžiasi 19:50.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:51
  • Mėnulis Šaulyje 21:51, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 25 d.
  • Almantė, Bertoldas, Helmutas, Manvydas, Narcizas
  • Lietuvos įstojimo į NATO diena. Didysis penktadienis
  • Lapų diena tęsis iki vėlumos. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles.
  • Jei noragai kovo mėnesį blizga, tai balandžio mėnesį rūdys.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius