Raktažolė paprastoji - Primula vulgaris

Raktažolės dažniausiai parduodamos kaip sezoninės, „vienkartinės“ gėlės. Nors raktažolinių (Primulaceae) šeimoje raktažolių yra virš 500 rūšių, tik 3 auginamos vazonėliuose. Žiemai įpusėjus ir pavasarį parduotuvėse gausu įvairiomis spalvomis žydinčių žemučių paprastųjų raktažolių (Primula vulgaris). Prieš kelis dešimtmečius buvo madingos švelniosios raktažolės (P. malacoides) ir truputį stambesnės taurinės raktažolės (P. obconica), balkšvus, rausvus ir raudonus žiedelius iškeliančios ant 20–25 cm aukščio žiedynų. Taurinė raktažolė gali sukelti alergiją.

Priežiūra. Kad kuo ilgiau žydėtų, raktažolės laikomos šviesioje, nesaulėtoje arba mažai saulės apšviečiamoje vietoje, vėsiame (apie 15–17°C) kambaryje. Žemė turi būti nuolat drėgna, bet vandens padėkle palikti negalima – raktažolės jautrios ir žemės perdžiūvimui, ir užmirkimui. Kol žydi, kas dvi savaites patręšiamos žydintiems augalams skirtomis trąšomis. Švelnioji raktažolė – vienmetė, peržydėjusi sunyksta. Paprastąsias raktažoles nužydėjusias geriausia persodinti į sodą, artėjant žiemai lengvai pridengti. Taurines raktažoles galima toliau auginti kambaryje. Žiemą jos laikomos vėsiai (15°C) ir šviesiai, laistomos saikingai. Pavasarį persodinamos į kompostinę žemę.

Susiję straipsniai:
„Raktažolių… vynas?“
„Raktažolės skleidžia gerą nuotaiką“

guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biopon

Šiandien

  • Liepos 5, antradienis.
  • Saulė teka 04:50, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 11:26, leidžiasi 00:39.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 29 d.
  • Filomena, Gintas, Karolina, Mantmailė, Butginas
  • KIRMINŲ DIENA. Šaknų diena. Sėkite, sodinkite virš žemės vaisius auginančias daržoves, braškes, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, persodinkite, jei reikia, kambarines ir balkonines gėles. Dauginkite, persodinkite peržydėjusias gėles, smilginius ir kitus augalus, augusius vazonuose. Sėkite veją. Vėdinkite patalpas. Nepalanku konservuoti, sandėliuoti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Biopon

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius

baneris