• lapkričio 21 d., Ketvirtadienis

Prisidžiovinkime kvapniųjų prieskoninių augalų

Krapai, petražolės, peletrūnai, mairūnai – šiuos ir kitus prieskoninius augalus galima auginti darže ir pasiruošti atsargų žiemai. Jie skinami sausu oru. Perrenkami, kad nebūtų piktžolių. Nuskinami pageltę, sudžiūvę ar kenkėjų pažeisti lapai. Galima džiovinti paskleidus plonu sluoksniu ant popieriaus arba surišus į nedidelius ryšulėlius ir pakabinus ant sienos. Saulėje laikyti negalima, geriau tinka vėdinama patalpa.
Jei orai vėsūs ir nuolat pliaupia lietus, prieskoninius augalus geriau džiovinti orkaitėje. Ant skardos sudėti, jie dviem valandoms įstumiami į 35-40 °C karštumo orkaitę. Kai gerai apvysta, temperatūrą galima padidinti iki 50 °C.
Jei reikia pasidžiovinti šaknų, jos nuplaunamos, nusausinamos ir supjaustomos plonais griežinėliais. Sudedamos ant popieriumi išklotos skardos ir įkišamos į orkaitę, kur palaikoma 60-65 °C temperatūra. Po 4-5 valandų atvėsintas salierų, morkų ar petražolių šaknis reikia suberti į sandarų indą ir laikyti tamsioje spintelėje. Užklijuokite etiketę su augalo pavadinimu ir džiovinimo metais.
Kai kas rekomenduoja džiovintus prieskoninius augalus iš karto susmulkinti ir saugoti sandariai uždarytuose stikliniuose indeliuose. Patogu, bet sutrupinus žolelių lapus ir stiebus, išgaruoja eteriniai aliejai, dėl ko dingsta kvapas. Kartais atidarius indelį atrodo, kad jame šienas, o ne krapai. Džiovintų prieskonių nesmulkinu – laikau popieriniuose maišeliuose. Kai prireikia pagardinti maistą, tada ir pasiruošiu tiek, kiek reikia.

Jolanta S. (Kauno rajonas)

Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
udemy course download free
download lava firmware
Free Download WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Lapkričio 21, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 08:01, leidžiasi 16:08.
  • Mėnulis teka 15:53, leidžiasi 05:06.
  • Mėnulis Jautyje 01.43, pilnėjantis, II ketvirtis.
  • Alberta, Eibartė, Gomantas, Honorijus.
  • Pasaulinė televizijos diena. Pasaulinė sveikinimosi diena.
  • Šaknų diena. Galima ruošti kompostą, tręšti kambarinius augalus, konservuoti daržoves. Laistykite vazonuose ir dirvoje augančius visžalius lapuočius, spygliuočius. Gavę pakankamai drėgmės, jie geriau žiemos, stipriai įšalus dirvai. Likus savaitei iki prognozuojamų šalčių, sėkite pajūrines lobuliarijas, medetkas, vienmetes aguonas, ešolcijas, žioveinius, dvirages leukonijas, uodeguotuosius burnočius, paprastąsias kosmėjas, kvapųjį tabaką. Netinkamas metas genėti gyvatvores.
  • Jei žibėdama skala liepsną riečia žemyn – bus atodrėkis, jei aukštyn – šals.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar žinote, kad mūsų internetinėje svetainėje galima užduoti klausimą specialistui, susijusį su augalais ir aplinkos priežiūra ?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus