• liepos 20 d., Šeštadienis

Prisidžiovinkime kvapniųjų prieskoninių augalų

Krapai, petražolės, peletrūnai, mairūnai – šiuos ir kitus prieskoninius augalus galima auginti darže ir pasiruošti atsargų žiemai. Jie skinami sausu oru. Perrenkami, kad nebūtų piktžolių. Nuskinami pageltę, sudžiūvę ar kenkėjų pažeisti lapai. Galima džiovinti paskleidus plonu sluoksniu ant popieriaus arba surišus į nedidelius ryšulėlius ir pakabinus ant sienos. Saulėje laikyti negalima, geriau tinka vėdinama patalpa.
Jei orai vėsūs ir nuolat pliaupia lietus, prieskoninius augalus geriau džiovinti orkaitėje. Ant skardos sudėti, jie dviem valandoms įstumiami į 35-40 °C karštumo orkaitę. Kai gerai apvysta, temperatūrą galima padidinti iki 50 °C.
Jei reikia pasidžiovinti šaknų, jos nuplaunamos, nusausinamos ir supjaustomos plonais griežinėliais. Sudedamos ant popieriumi išklotos skardos ir įkišamos į orkaitę, kur palaikoma 60-65 °C temperatūra. Po 4-5 valandų atvėsintas salierų, morkų ar petražolių šaknis reikia suberti į sandarų indą ir laikyti tamsioje spintelėje. Užklijuokite etiketę su augalo pavadinimu ir džiovinimo metais.
Kai kas rekomenduoja džiovintus prieskoninius augalus iš karto susmulkinti ir saugoti sandariai uždarytuose stikliniuose indeliuose. Patogu, bet sutrupinus žolelių lapus ir stiebus, išgaruoja eteriniai aliejai, dėl ko dingsta kvapas. Kartais atidarius indelį atrodo, kad jame šienas, o ne krapai. Džiovintų prieskonių nesmulkinu – laikau popieriniuose maišeliuose. Kai prireikia pagardinti maistą, tada ir pasiruošiu tiek, kiek reikia.

Jolanta S. (Kauno rajonas)

(Visited 1 times, 1 visits today)
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
online free course
download karbonn firmware
Premium WordPress Themes Download

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Liepos 20, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:09, leidžiasi 21:40.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 08:37.
  • Mėnulis Žuvyse 00:18, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 17 d.
  • Alvydas, Elijus, Česlovas, Vismantė, Jeronimas
  • Perkūno, šv. Elijaus valdytojo diena. Tarptautinė šachmatų diena.
  • Lapų diena. Palanku laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles (jei norite, kad augtų lėtai), šakniavaisius, ravėti. Tręškite veją, kad žaliuotų ir žolė būtų vešli. Nepalanki diena krauti šieną, derlių nuimti, sandėliuoti, konservuoti.
  • Kai patekanti saulė neaiški, balzgana, tai bus lietaus, o kai ji tyra, aiški, tai bus giedra.

Įvykių kalendorius

Populiariausi strapsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus