Prisidžiovinkime kvapniųjų prieskoninių augalų

Krapai, petražolės, peletrūnai, mairūnai – šiuos ir kitus prieskoninius augalus galima auginti darže ir pasiruošti atsargų žiemai. Jie skinami sausu oru. Perrenkami, kad nebūtų piktžolių. Nuskinami pageltę, sudžiūvę ar kenkėjų pažeisti lapai. Galima džiovinti paskleidus plonu sluoksniu ant popieriaus arba surišus į nedidelius ryšulėlius ir pakabinus ant sienos. Saulėje laikyti negalima, geriau tinka vėdinama patalpa.
Jei orai vėsūs ir nuolat pliaupia lietus, prieskoninius augalus geriau džiovinti orkaitėje. Ant skardos sudėti, jie dviem valandoms įstumiami į 35-40 °C karštumo orkaitę. Kai gerai apvysta, temperatūrą galima padidinti iki 50 °C.
Jei reikia pasidžiovinti šaknų, jos nuplaunamos, nusausinamos ir supjaustomos plonais griežinėliais. Sudedamos ant popieriumi išklotos skardos ir įkišamos į orkaitę, kur palaikoma 60-65 °C temperatūra. Po 4-5 valandų atvėsintas salierų, morkų ar petražolių šaknis reikia suberti į sandarų indą ir laikyti tamsioje spintelėje. Užklijuokite etiketę su augalo pavadinimu ir džiovinimo metais.
Kai kas rekomenduoja džiovintus prieskoninius augalus iš karto susmulkinti ir saugoti sandariai uždarytuose stikliniuose indeliuose. Patogu, bet sutrupinus žolelių lapus ir stiebus, išgaruoja eteriniai aliejai, dėl ko dingsta kvapas. Kartais atidarius indelį atrodo, kad jame šienas, o ne krapai. Džiovintų prieskonių nesmulkinu – laikau popieriniuose maišeliuose. Kai prireikia pagardinti maistą, tada ir pasiruošiu tiek, kiek reikia.

Jolanta S. (Kauno rajonas)


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 29, penktadienis.
  • Saulė teka 06:58, leidžiasi 19:50.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:51
  • Mėnulis Šaulyje 21:51, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 25 d.
  • Almantė, Bertoldas, Helmutas, Manvydas, Narcizas
  • Lietuvos įstojimo į NATO diena. Didysis penktadienis
  • Lapų diena tęsis iki vėlumos. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles.
  • Jei noragai kovo mėnesį blizga, tai balandžio mėnesį rūdys.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius