• spalio 26 d., Pirmadienis

10 dalykų, būtinų įsigijus naują augintinį

Informacija paruošta Klaudijos Benosenko iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Mažieji mūsų draugai ir namų jaukumo kūrėjai suteikia mums daug džiaugsmo ir smagių akimirkų. Dažnai naminių gyvūnėlių užsinori vaikai, o tėvai išpildo šiuos norus, nesuvokdami prisiimamos atsakomybės. Augintiniai nėra tik „žaislai“, tad jų įsigijimas ar priglaudimas taip pat reikalauja nemažos atsakomybės. Todėl priimdami sprendimą auginti gyvūną, turime būti tam pasiruošę.

 

 

 

Augintiniai yra gyvos būtybės, kurioms reikia vandens, maisto, tinkamos erdvės ir sąlygų gyventi. Įsigiję naują augintinį, prieš parsiveždami jį namo, turime būti įsitikinę, jog mūsų namų sąlygos yra tinkamos augintinio laikymui, ir visi namuose gyvenantys asmenys yra pasiruošę globoti ir rūpintis gyvūnu. Taip pat labai svarbu prieš įsigijimą kuo daugiau sužinoti apie gyvūną iš patikimo šaltinio – jį auginusio šeimininko, prieglaudos, veislyno ar gyvūnų parduotuvės pardavėjo.

Svarbiausia išsiaiškinti augintinio charakterį, specialius poreikius, įpročius, energijos lygį. Jeigu artimiausiu metu planuojate įsigyti arba jau įsigijote naują augintinį, pateiksime 10 naudingų dalykų, kurie yra būtini įsigijus gyvūną.

 

Paruošti augintiniui būtinus daiktus

Prieš parsiveždami įsigytą ar priglaustą gyvūną, turime būti paruošę visus reikalingus daiktus bendrai jo priežiūrai ir poreikių tenkinimui. Katėms tai – kraiko dėžutė, maistas ir jam skirti dubenėliai, antkaklis, gultas. Šunims – pavadėlis, antkaklis, antsnukis, gultas, maistas bei jam skirti dubenėliai.

Mažiems gyvūnams, pavyzdžiui, triušiams, žiurkėnams, jūrų kiaulytėms ir ropliams, svarbiausia parūpinti narvą ar specialų aptvarą, maistą ir paruošti aplinką, kurioje gyvūnas turės gyventi. Taip pat pravartu įsigyti įvairių žaislų, skirtų treniruoti gyvūnus, ar produktų, kurie padėtų gyvūnui tinkamai vystytis (pavyzdžiui, šunų dantų priežiūrai prireiks kramtalų).

 

Sava saugi erdvė

Kaip ir žmonės, gyvūnai mėgsta turėti savo „saugią vietą“, kurioje galėtų ramiai atsipalaiduoti. Naujam augintiniui reikia sukurti malonią ir jaukią erdvę, kurioje jis galėtų leisti laiką vienas ir taip lengviau prisitaikytų prie naujos namų aplinkos. Katėms reikalingą kraiko dėžutę turime pastatyti tokioje namų vietoje, kurią katė galėtų lengvai rasti ir netrukdomai į ją vaikščioti. Pirmosiomis naktimis mažiems gyvūnams dažnai leidžiame miegoti savo (šeimininkų) lovose, tačiau turime nepamiršti, kad vėliau tai gali tapti blogu įpročiu, kurio gyvūnui suaugus bus sunku atsikratyti.

 

Pirmosiomis dienomis leiskite augintiniui tyrinėti aplinką

Parvežę gyvūną į naują aplinką, galime sulaukti įvairios jo reakcijos. Dažnai tai priklauso nuo gyvūno charakterio. Katės yra linkusios pirma apsigyventi viename kambaryje ir tik paskui susipažinti su kita namų erdve, tokiu būdu jos patiria mažiau streso. Atgabentam gyvūnui iš karto parodykite jo maisto indelius ir gultą, kad gyvūnas suprastų šioje namų erdvėje jau turintis savo vietą. Šunys gali pradėti „žymėti teritoriją“ savo naujuose namuose, todėl jų atgabenimui reikia pasiruošti plotą, skirtą gamtiniams reikalams, kol šuo pripras ir nebejaus streso.

 

 

Unsplash nuotr.

 

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2020 m. rugsėjo mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Spalio 26, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:10, leidžiasi 16:55.
  • Mėnulis teka 16:03, leidžiasi 00:44.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 23 d.
  • Liaudginas, Mingintė, Vita, Evaristas
  • Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, tręšti, į vazonėlius persodinti prieskonines daržoves, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Nepatartina ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti prieskoninių augalų ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Apšalas rudenį ant medžių žada derlingus metus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius