• kovo 25 d., Šeštadienis

10 žingsnių tvirtų daigų link

 1. Visi indai turėtų būti dezinfekuoti ir kruopščiai išplauti.
 2. Ant kiekvieno indo dugno būtina papilti smulkaus keramzito arba rupaus upės smėlio.
 3. Indus reikia pripildyti žemės, ją truputį suslegiant, bet ne iki pat viršaus – turėtų likti maždaug 2 cm iki viršaus, kad laistant vanduo nebėgtų per kraštus.
 4. Dėželės arba puodeliai sustatomi į padėklus, ant kurių galima padėti keletą lentjuosčių arba paskleisti keramzito. Tuomet vandens perteklius laisvai nutekėti. Siekiant padidinti oro drėgnumą, į padėklus galima įpilti tiek vandens, kad jo lygis būtų šiek tiek žemesnis už lentjuosčių ar keramzito lygį.
 5. Prieš sėją specialiai neparuoštas (beicuotas arba dražuotas) sėklas būtina dezinfekuoti. Paprasčiausia jas pamerkti 20 minučių į 1 % kalio permanganato tirpalą. Galima naudoti iki 40 ºC pašildytą 10 % vandenilio peroksido tirpalą. Į jį sėklos pamerkiamos 10 minučių. Dukart atskiestos alavijų sultys sunaikina bakteriozę ir skatina dygimą. Šiame tirpale sėklos laikomos parą. Po bet kokios dezinfekcijos jas būtina kruopščiai nuplauti tekančiu vandeniu.

 

 

 

6. Sėklų dygimo laikotarpiu indai uždengiami skaidria plėvele arba stiklu. Pasirodžius daigams, danga nuimama, nes per didelis drėgnumas yra pražūtingas.

7. Augantys daigai du kartus patręšiami mineralinėmis trąšomis. Geriausia tai daryti laistant.

8. Daigus laistyti reikėtų saikingai. Aukšta temperatūra ir didelis santykinis drėgnis pablogina jų kokybę.

9. Likus 2–3 savaitėms iki sodinimo į nuolatinę vietą, daigus būtina pradėti grūdinti – arba išnešti į balkoną, arba atidaryti orlaides. Likus savaitei, jie laistomi mažiau ir reguliariai vėdinami.

10. Kad prireikus vietoje pažeistų augalų galėtumėte sodinti kitus, daigų skaičius turėtų būti 15–20 % didesnis už numatomų sodinukų skaičių.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

 • Kovo 25, šeštadienis.
 • Saulė teka 06:08, leidžiasi 18:43.
 • Mėnulis teka 07:21, leidžiasi .
 • Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis kovo 21 d.
 • Merkys, Normantas, Normantė, Normilė
 • Gandro šventė (Blovieščiai). Apsireiškimas šv. Mergelei Marijai. Tarptautinės vergovės aukų ir transatlantinės prekybos vergais atminimo diena.
 • Šaknų diena. Sodinkite ir persodinkite dekoratyvinius ir vaisinius medžius bei krūmus. Sėkite ir sodinkite gėles, daržoves, prieskonius, gyvatvores. Skiepykite. Persodinkite kambarinius augalus. Ruoškite kompostą. Naikinkite kenkėjus.
 • Kaip gandrą, šį žmogaus artimą kaimyną pirmąkart pamatysi. Jei skrendantį – gerai, visų metų darbus spėriai nudirbsi. Jei tupintį – vangiai viskas seksis.
Originalios seklos
Mugė

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos
Sėklos darzui
darzoviuseklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias daigyklas naudojate?

Įvykių kalendorius