• balandžio 29 d., Antradienis

12 gražių ir naudingų augalų Jūsų daržui

Ankstesniais laikais daugelis sklypų savininkų buvo daržininkai. Buvo nustatytos griežtos normos, ko ir kiek reikėtų pasodinti 6 a. Sodininkų draugijose specialios komisijos reguliariai tikrino sodinukų asortimentą. Seniai tai buvo. Tiesa ta, kad kai tik atsirado galimybė auginti viską, ką tik norime, o parduotuvės ėmė pardavinėti visokiausias daržoves ir vaisius, neatsižvelgdamos į metų laiką, daugelis sodininkų apleido savo lysves, užsėjo vejas ir ėmė auginti tik dekoratyvinius augalus.

 

Madingoji ekologija

 
Tiesą sakant, atsisakyti daržo daug kam buvo prasmingas žingsnis: daug rūpesčių, nerentabilu, ypač jei daržininkas neturi patirties ir į daržą atvažiuoja tik retkarčiais. Beje, taip vyksta visame pasaulyje. Daržoves dideliais kiekiais visur augina profesionalai.
Tačiau kiekybė ne visuomet atitinka kokybę. Kai žmonės tai suprato, ekologiškai švarių produktų ir organinės žemdirbystės mada paplito Šiaurės Amerikoje ir Vakarų Europoje. Anglijoje, diktuojančioje sodo madas, smalsiai ir entuziastingai vėl imta auginti daržoves ne tik fermose, bet ir soduose. Daugelis įžymių kraštovaizdžio dizainerių susidomėjo dekoratyvinių daržų kūrimu. Beveik kiekviename gražiame sode ar senoviniame parke šiandien būtinai rasime prižiūrimų sklypelių, kuriuose auga kopūstai, pankoliai, aguročiai ir pomidorai. Būtinas atributas – prieskoninių žolynų sodelis.

 

Gražių ir naudingų daržo augalų sąrašą rasite spalio „Sodo spalvų“ numeryje.
 


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 29, antradienis
  • Saulė teka 05:44, leidžiasi 20:50.
  • Mėnulis teka 05:52, leidžiasi .
  • Mėnulis Dvyniuose 09:35, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 27 d.
  • Augustinas, Indrė, Kotryna, Rita, Tarmantas
  • Tarptautinė šokio diena. Tarptautinė cheminio karo aukų atminimo diena.
  • Žiedų diena. Sodinkite vijoklinius augalus, gėles, agurkus, moliūgus, arbūzus, cukinijas, aguročius. Persodinkite kambarinius augalus. Skiepykite rožes. Vėdinkite patalpas, rūsius, valykite grindis. Nepatartina laistyti, tręšti augalų.
  • Pradėjus žydėti gluosniams sėjamos salotos, salotinės sultenės, špinatai, pipirnės, ridikėliai ir ankstyvieji ridikai, morkos, petražolės, pastarnokai, svogūnai, daržo žirniai. Sodinami krienai, rabarbarai, šparagai, daugiamečiai prieskoniniai augalai.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius