5 akmeninio tako klojimo paslaptys

Akmens plokščių takas gražus ir praktiškas, nes ne tik veda kokio nors centrinio taško link, bet ir apsaugo veją nuo mindžiojimo, o jūsų batus – nuo purvo. Žinoma, pagrindinė funkcija, kaip ir visų takelių, yra sodo elementų vienijimas.

 

 

 

 

Penketas patarimų, kaip dėti akmens plokštes.

 

 1. Naudokite įvairaus dydžio akmenis.

Tako kelionę per sodą pradėkite ir pabaikite akmenimis, kurie didesni ir geometriškesni už dedamus toliau. Didžiausi turi būti pakankamai platūs, kad ant jų bet kam būtų patogu atsistoti abiem kojomis. Akmenų dydis padės nukreipti lankytojo dėmesį. Kai jie maži, žmogus privalo žiūrėti, kur stato kojas. Didesniais žingsniuojama tvirčiau ir galima drąsiai žvalgytis aplinkui. Tad jeigu norite, kad svečias stabtelėtų apžiūrėti kokios nors sodo detalės (augalo, skulptūros ir kt.), ten, iš kur ji geriausiai matoma, padėkite stambesnį akmenį. Jeigu takas eina pro vartelius, tarp jų tradiciškai akmuo taip pat turi būti didžiausias.

 

 

 1. Akmenys turi žadinti nuotaiką, tinkamą formaliam arba neformaliam sodo kampeliui.

Nedidelius ir nelygius natūralius lauko akmenis naudokite neformaliam takeliui tiesti. Forma, dydis ir spalva gali skirtis, tačiau visi turi atrodyti lyg giminaičiai. Formaliam arba miesto sodui tiks dideli, vienodi, pjaustyti. Jie taip pat puikiai atrodys prie pagrindinio įėjimo, t. y. nuo vartų iki namo, priešais vartus, į garažą vedančiame take.

 

 

 1. Nustatykite žingsnių tempą.

Pagalvokite apie įvairią žmonių eiseną. Vieni vaikšto lėtai ir mažais žingsneliais, kiti žingsniuoja guviai, greitai, plačiai. Kiekvieno žmogaus net pėdos skiriasi dydžiu. Kokios takų tiesimo tradicijos? Paprastai naudojamos apie 45–50 cm skersmens akmens plokštės. Jos rikiuojamos taip, kaip einama – kairėje ir dešinėje, vėl kairėje ir vėl dešinėje… Tik tokiu atveju ėjimas bus visiškai lengvas. Jeigu tiesiate takelį vaikams iki namelio medyje, sūpynių, smėlio dėžės, akmenų dydis ir atstumas tarp jų turi būti mažesni.

 

 

 1. Akmens plokštės turi būti iškilusios tinkamai.

Akmenys gali būti viename aukštyje, šiek tiek iškilusios arba iškeltos aukštai. Į veją plokštės įleidžiamos tiek, kad būtų viename lygyje su ja. Kitais atvejais jos gali kyšoti 1,5 cm virš medžių žievės mulčio, akmenukų, žvyro, kiliminių augalų ar plikos žemės. Jeigu akmens plokštės, ypač mažos, gulės per aukštai, eidami jausitės nesaugiai. Tačiau jei 3–5 akmenys taip padėti dėl dekoratyvumo ar takelis itin trumpas, tebūnie.

 

 

 1. Takas turi atrodyti vientisas.

Žingsninio tako akmenys, ypač natūralūs, gražiausiai atrodo susijungę su aplinka, t. y. kai in (yin) sutinka su jang (yang) ir šie skirtingi pradai pavirsta vieniu. Tai sukuria ritmiškumą ir tarpusavio ryšį. Šis takas natūraliausias, kai tarsi atkartoja gamtoje matytą vaizdą ir atrodo. Kitaip sakant, kuo jis panašesnis į daug dešimčių ar net šimtų metų taką, tuo priimtinesnis akims.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

 • Kovo 2, antradienis.
 • Saulė teka 07:05, leidžiasi 17:58.
 • Mėnulis teka 22:18, leidžiasi 08:36.
 • Mėnulis Skorpione 22:39, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis vasario 27 d.
 • Dautara, Eitara, Eitaras, Eitautė, Eitautas, Elena, Helė, Helianta, Marcelinas, Simplicijus
 • Lapų diena. Sėkite gūžines salotas, kaliaropes, žiedinius kopūstus, gumbinius salierus, svogūnus daigais. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius, kirskite krūmus. Prisipjaukite sumedėjusių krūmų šakelių, įšaknydinimui pamerkite į vandenį – turėsite naujų augalų. Augalus, kad žaliuotų, tręškite. Pjaukite ir skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Laistykite, purkškite.
 • Jei kovas šaltas – gegužė bus šilta, jei kovas šiltas – gegužė bus šalta.

Populiariausi straipsniai

Agrimatco
Sėklos darzui
darzoviu seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias daigyklas naudojate?

Įvykių kalendorius