• gruodžio 8 d., Sekmadienis

6 nereiklios rožių veislės

Pagrindiniu nereiklumo požymiu laikomas gebėjimas puikiai žiemoti be jokios dangos bet kurioje Lietuvos vietoje. Neminėsime R. spinosissima ir R. rugosa hibridų, nes didžioji dauguma žiemoja puikiai ir kuriuos nors kelis išskirti būtų nesąžininga. Įvardysime kelias įdomesnes ir įvairesnių grupių atstoves.

 

 

 

 

 

  1. ‘Blush Damask’ yra damaskinė rožė. Užauga 1,5–2 m aukščio, plati, gerai plinta atžalomis. Žiedų spalva šviesiai rausva. Žydi birželio pabaigoje ir liepos pradžioje. Tai labai sena rožė, žinoma nuo1759 metų. Ji buvo populiari senuose Lietuvos soduose XVIII–XIX amžiuje. Kadangi ši veislė nereikli, išliko iki šiol.
  2. Rosa alba ‘Maxima’ baltažiedė rožė. Tai 2–3 m aukščio fontano formos krūmas. Žiedų spalva balta su kreminiu, rausvu atspalviu. Ši rožė Europoje žinoma nuo XVI amžiaus. Iš senųjų rožių ji Lietuvoje randama bene dažniausiai. Tai rodo, kad ji atspari bet kokioms nepalankioms sąlygoms, jei tik žmogus neišnaikina.
  3. ‘Flammentanz’ – vijoklinė rožė, kuri gali užaugti iki4–5 m. Aukštis priklauso nuo vietinio mikroklimato. Žiedų spalva raudona. Liepos pradžioje ji būna pati gražiausia raudona rožė mūsų sodybose. Tiesiog šviečia iš tolo, šakos linksta nuo žiedų kekių. Šis augalas būna gražus vieną kartą, tačiau taip ilgai, kad daugelis matančių pro automobilio langus apibūdina kaip žydinčią visą vasarą. Tai nėra senovinė, istorinė rožė, nes sukurta 1952 metais (kompanija „Kordes“, Vokietija). Labai šaltomis žiemomis nukenčia ir ji, bet ne taip baisiai kaip kitos vijoklinės rožės, jei paliktume nedengtas. Šis augalas nemėgsta smarkaus genėjimo prieš žiemą – taip prarandami kitų metų žiedai.
  4. ‘Therese Bugnet’ – sudėtingas keturių skirtingų rūšių hibridas (R. rugosa flore pleno,R. kamtchatica,R. macounii ir R. amblyotis). Jis aukštas (2–3 m), smarkiai atžalomis neplinta. Žiedų spalva rausva. Kanadiečių išvesta veislė (selekcininkas Georgesas Bugnetas) labai nereikli, bet kokios žiemos nebaisios. Stiebai tamsiai raudoni, ypač išryškėja žiemą. Tikrai ne visos kanadiečių veislės yra tokios atsparios mūsų žiemoms ir gali žiemoti nedengtos. Neapsigaukite, pavadinimas kanadietiškos rožės nerodo atsparumo šalčiui.
  5. ‘James Mason’ yra prancūzinė rožė. Aukštis3–4 m. Keras labai platus, plinta atžalomis. Žiedų spalva raudona. Jie nuostabūs, delno dydžio. Augalui reikia labai daug vietos. Žydi liepos pirmoje pusėje, dvi savaites (jei orai vėsesni – tris).
  6. ‘John Davis’ – taip pat sudėtingas kanadiečių selekcininkės Felicitas Svejda hibridas. Aukštis yra 1,5 m, atžalomis neplinta. Ši rožė yra mažiausia mano šešetuko atstovė. Žiedai rožiniai, stambūs, pilnaviduriai, šviečia iš tolo, žydi labai ilgai. Žiedas ilgai nenuvysta ir nenumeta žiedlapių. Kai ‘John Davis’ žydi, net nesimato lapų. Po pirmo ilgo žydėjimo ji ilsisi, o po mėnesio vėl sukrauna žiedus, tik jau ne tokius įspūdingus kaip pirmąkart. Šios veislės augalai turi rimtą trūkumą – vasaros gale dažnai serga grybinėmis ligomis ir lapai pasidaro nedekoratyvūs, tačiau nepridengti peržiemoja puikiai.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 8, sekmadienis.
  • Saulė teka 08:29, leidžiasi 15:53.
  • Mėnulis Žuvyse. Priešpilnis
  • Gedmintė, Gediminas, Gedimina, Guntila, Vaidgintas, Zenonas
  • Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo šventė
  • Lapų diena. Rekomenduojama augalus laistyti, purkšti. Vėdinkite patalpas, valykite grindis.
  • Jei gruodis šiltas, tai birželis bus šaltas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius