• gegužės 25 d., Šeštadienis

8 būdai, kaip padidinti kambario erdvę

Greitėjantis gyvenimas ir besikeičianti ekonominė situacija verčia mus ieškoti ekonomiškų sprendimų, todėl vis labiau populiarėja nedidelės kvadratūros butai, vienaaukščiai namai. Tam, kad nesijaustume tarsi įsprausti ar suspausti savo gyvenamojoje erdvėje, galime pasinaudoti interjero dizaineriams gerai žinomais, tačiau dar ne visų atrastais triukais ir gudrybėmis, kurios padeda vizualiai praplėsti erdvę.

 

 

 

 

 

 1. Spalva

Spalva vizualiniam kambario įspūdžiui turi didžiulę reikšmę. Daugelis žino, kad mažam kambariui ar erdvei geriausia rinktis baltą spalvą arba pastelinius – tai yra vos gelsvus, melsvus, abrikosinius, dramblio kaulo ir panašius – atspalvius. Bet tikrai nedaugelis girdėjo, kad šalti atspalviai, pavyzdžiui, melsvi, melsvai žalsvi, kambarį optiškai padidina daug labiau, negu šilti – oranžiniai ar persikiniai. Dizaineriai pataria rinktis sienoms artimą baldų spalvą – kuo mažiau kontrasto, tuo labiau optiškai padidėja patalpa.

 

 1. Apšvietimas

Didesnės erdvės pojūtį sukursite pasirinkę kuo daugiau skirtingų apšvietimo šaltinių. Dideli langai – didžiulis privalumas, per juos į kambarį patenka daug natūralios šviesos, kuri erdvei suteikia jaukumo. Tačiau jei neturite didelių langų, skirtingose kambario vietose pastatykite ar pakabinkite šviestuvus. Jų gaubtus rinkitės kuo skaidresnius ir šviesesnius, kaip ir apšvietimo ryškumą – jis turėtų būti skirtingas. Visa tai leis vizualiai gerokai padidinti erdvę.

Taip pat prisiminkite, kad apšviesta siena vizualiai tolsta, o apšviestos lubos – aukštėja. Todėl, jei norite praplėsti kambarį, rinkitės kryptinius šviestuvus ir nukreipkite juos į sienas. Visiems žinoma gudrybė – paslėptas pašvietimas – taip pat labai gelbsti, norint padidinti erdvę. O jei norite optiškai paaukštinti lubas, dizaineriai pataria naudoti paslėptą pašvietimą per visą lubų perimetrą.

 

 1. Grindys ir baldai

Rinkdamiesi grindis, jas derinkite prie pagrindinių interjero spalvų: jei virtuvėje sudėsite plyteles, o svetainėje – parketlentes, grindų erdvė išsiskaidys, ir erdvė vizualiai sumažės.

Mažoms erdvėms reikėtų rinktis vizualiai lengvai atrodančius, nuo žemės pakeltus baldus. Svetainės erdvėje vis populiaresnės iš skirtingų formų sudėliotos sėdimos vietos. Galima rinktis kompaktišką sofą su kuo siauresnėmis ir žemesnėmis atramomis rankoms bei kelias kėdes ar lengvesnius fotelius. Taip sukursite erdvaus ir lengvo kambario įspūdį. Kavos staliuką taip pat rinkitės gracingų formų, plonomis kojomis. Dideles ir sunkias spintas keiskite sieninėmis arba komodų bei pakabinamų spintelių deriniais.

 

Tekstas – Agnės Misiūnaitės-Virbalienės. Nuotraukos – Unsplash ir Pexels.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2022 m. rugpjūčio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

 • Gegužės 25, šeštadienis.
 • Saulė teka 04:57, leidžiasi 21:35.
 • Mėnulis teka , leidžiasi 05:17.
 • Mėnulis Ožiaragyje 18:36, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gegužės 23 d.
 • Alvyda, Almantas, Evelina, Magdalena, Danutė, Bedas
 • Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena. Tarptautinė Afrikos diena. Rankšluosčių diena.
 • Vaisių diena tęsis iki vakaro. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius. Dauginkite krūmus atlankomis. Vežkite kompostą, mėšlą. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Negalima sodinti gūžinių salotų, ravėti.
 • Jei gegužė šlapia ir vakarai rasoti – ruduo bus šieno turtingas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius