• balandžio 24 d., Trečiadienis

8 patarimai, palengvinsiantys sodo priežiūrą II dalis

Tęsiame temą apie „tinginio“ sodą. Norint palengvinti sodo priežiūrą, svarbu sumažinti arba atsisakyti labai sunkių ir sudėtingų darbų: liejimo, ravėjimo, dirvos perkasimo ir t. t. Tinginio sodas gali būti toks pats patrauklus ir stilingas, kaip ir nuolat prižiūrimas. Ką jame reikėtų veikti rudenį?

 

 

 

 

 

 

  • Laiko neturintis sodininkas labai racionalus. Jo sodybą puošia vienas ar pora šalčiui visiškai atsparių tuščių indų arba vienas kitas daugiamečių augalų vazonas. Jie pagaminti iš kokybiškos keramikos, šamoto arba akmens. Atėjus rudeniui, tokiais indais rūpinamasi tiek pat, kiek ir žiemą ar ankstyvą pavasarį, t. y. apie jie beveik pamirštami. Neturite jokio noro tampyti jų į namus ir sodą? Deja, šalčiui atsparūs ne visi. Palikite lauke apsukę šiltinamąja medžiaga: šiaudais, bambukine tvorele, natūralaus audinio maišu. Šitaip ne tik apsaugosite vazonus, bet ir žiemos sodui suteiksite išskirtinumo.

 

  • Lengvai prižiūrimame sode pageidautina jo paprastumą pabrėžianti poilsio vieta. Ten galima pakabinti hamaką, pastatyti kokį nors seną, aptrintą baldą, kuris nebereikalingas namuose. Vasaros sezonui pasibaigus, metalinę kėdę, lovos rėmą palikite lauke. Tik nepamirškite paimti pagalvių, čiužinio, kol nesupylė lietus. Minkšti baldai sodui netinka. Kiekvienąsyk apsiniaukus orui, juos teks slėpti sandėliuke. Taigi vietoj įprastų tvirtų lauko baldų išbandykite naudotus namuose, prieš atiduodami į supirktuvę.

 

  • Negalite išspręsti problemos – keiskite požiūrį į ją. Neskubėkite išmesti medžių šakų, kelmų. Šiek tiek netvarkingai atrodančiose krūvelėse apsigyvens ir slėpsis naudingi gyviai: ežiai, vabzdžiai, ropliai… Šie mūsų pagalbininkai padės kovoti su kenkėjais. Kaimynams ar savo sąžinei nuraminti turėsite svarią priežastį – rūpinatės ateities sodo sveikata ir gyvaisiais sutvėrimais.

 

  • Sodyboje nėra būtinas didelis židinys. Jo įrengimas kainuos daug. Jeigu vakarais prie ugnies pasėdėti vis tiek norisi, padarykite laužavietę. Tuomet ne tik ir šviežio derliaus bulvių su apanglėjusia žievele, bet ir šašlykų išsikepsite. Dabar laužavietė yra vis populiaresnė sodybos detalė. Svarbu, kad ji būtų estetiškas dizaino elementas, o ne virstų Joninių laužu.

Pirmiausia išrinkite laužavietei vietą. Jos nebūtina kaip židinio nugrūsti į atokiausią kampą. Galima įrengti ir sodybos centre. Tik nepamirškite kaimynų. Geriau, kai laužavietė yra stokiau nuo jų sklypo. Tuomet kaimynų neerzins rūkstantys dūmai, o susirinkusi kompanija be smalsuolių jausis jaukiau. Šalia laužavietės nesodinkite medžių. Jei jų yra, patikrinkite, ar liepsnos neliečia šakų. Jei reikia, medžius teks periodiškai genėti. Taip pat svarbu, kad ugnis būtų atokiau nuo statinių.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 24, trečiadienis.
  • Saulė teka 05:55, leidžiasi 20:40.
  • Mėnulis teka 21:41, leidžiasi 05:49.
  • Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis
  • Ervina, Fidelis, Gražvyda, Viltrūda, Kantrimas
  • Tarptautinė jaunimo solidarumo diena. DNR diena. Šuns diena.
  • Lapų diena. Tinkama diena genėti sergančius medžius, sausas šakas.

Populiariausi straipsniai

Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius