Advento kalendorius: gamyba ir turinys
Prasideda adventas… Tai susikaupimo, ramybės metas ir kartu viltingas saulės grįžtuvių laukimas, neatsiejamas nuo šv. Kalėdų. Juodos naktys, tamsios dienos, ilgi vakarai… Įsileiskime į namus šviesos, sukurdami netradicinį advento kalendorių, tapsiantį žaisminga dekoracija. Tegu kiekvieną šv. Kalėdų laukimo dieną praskaidrina maloni staigmena!
Advento kalendoriaus atsiradimo priežastis – vaikų smalsumas. Tai jie, mažieji nenuoramos, be paliovos klausinėdami kas, kodėl, kaip ir kada, yra daugiau kaip 100 metų gyvuojančios tradicijos pagrindinė varomoji jėga. Advento kalendorius, paprastai skirtas vaikams (leiskite šėlti fantazijai – sukurkite šventę savo išrinktajai ar kitiems šeimos nariams!), turi 24 dienas. Pradedant gruodžio 1-ąja, kasdien „nuplėšiamas“ vienas „lapelis“. Taip pamažu artėja lauktasis metas – Kalėdos. Kalendorių galima nusipirkti, bet, sutikite, namuose darytas daug mielesnis. Tad pasiraitokite rankoves!
Jums reikės:
- pinto krepšio,
- šiaudų vainiko (jį galite pasidaryti patys arba ruošinį įsigykite parduotuvėje),
- samanų, eglių, tujų ar kitokių visžalių augalų šakelių,
- smeigtukų,
- ryškiaspalvių medžiaginių juostelių,
- įvairių maišelių ir dėžučių mažoms dovanėlėms,
- storesnės raudonos medžiagos,
- flomasterio,
- klijų pistoleto,
- puošniausiųjų karpažolių,
- ir, žinoma, kruopštumo bei kantrybės.
Ant pinto krepšio pritvirtinamas šiaudinis vainikas. Prie jo smeigtukais prisegamos samanos, visžalės šakelės, juostelės. Pririšami dovanų maišeliai. Iš storos medžiagos iškerpamos 5 centų monetos dydžio ar šiek tiek didesnės žvaigždutės, ant kurių storu flomasteriu užrašomi skaičiai nuo 1 iki 24. Karštų klijų pistoletu prie kiekvienos dovanėlės staigmenėlės priklijuojamos sunumeruotos žvaigždutės. Į pintą krepšį įdedama Kalėdų dvasios skleidėja – puošniausioji karpažolė, dažnai vadinama puansetija. Viskas labai paprasta, ir Jums tikrai pavyks!
Ką dėti į maišelius?
Jei advento kalendorius skirtas vaikams, įvertinkite jų amžių ir pomėgius – tai padės rasti tinkamų sprendimų. Kasdien gauti po saldainį banalu. Sugalvokite įvairesnių staigmenų. Norite padovanoti knygą, bet į mažą maišelį jos niekaip negalite įsprausti? Įdėkite raštelį, kuriame nurodytas kelias, kur dovaną rasti. Tarkime: „Nueik į virtuvę – trečiame stalčiuje nuo sienos rasi nuorodą, kur ieškoti staigmenos.“ Stalčiuje – dar vienas raštelis: „Šiandien tavęs laukia vakaras su knyga. Ji laukia po pagalve.“ Puiki dovana – bilietai į spektaklį ar filmą, trumpas eilėraštukas, mįslė ir, žinoma, žaislai. Kodėl gi pasinaudojant kalendoriumi nepadarius gerų darbų? Tegu jūsų vaikas išrenka keletą žaisliukų ir paaukoja juos mažiau pasiturintiems, likimo nuskriaustiems mažyliams.
Nelengva vaikus atplėšti nuo skaitmeninių „stebuklų“, bet mūsų, suaugusiųjų, prievolė –parodyti jiems realų pasaulį, pilną kvapų, skonių, garsų, akiai malonių reginių, skatinti daryti gerus darbus, mokyti suprasti ir atjausti kitus.
Pixabay nuotr.