• gruodžio 3 d., Šeštadienis

Aglaonemos – ilgaamžiai augalai

*Tinkamomis sąlygomis aglaonemos auga ilgai, pamažu sudarydamos plačius, daug stiebų turinčius kerus. Jų aukštis nevienodas – nuo 30 cm iki 1,5 m. Šių gėlių išvaizda labai priklauso ne tik nuo veislės, bet ir nuo auginimo sąlygų. Paieškokite vietos, kur šviesos būtų nei per daug, nei per mažai.

 

 

Persodindami žemaūges, gerai besišakojančias ir krūmais augančias aglaonemas galite atskirti jaunas atžalas arba dalinti kerus.

*Mažai šakotus augalus naujuose vazonuose sodinkite keliais centimetrais giliau. Taip paskatinsite iš pagrindo želti daugiau atžalų.

*Pasenusias aglaonemas persodinkite, o senus stiebus išpjaukite prie pagrindo. Atžėlusius prižiūrėkite kaip paprastai.

*Iš nupjautų viršūnių galima pasidauginti naujų aglaonemų. Geriausia šį darbą atlikti gegužės–rugpjūčio mėnesiais, kai pakankamai šilta ir šviesu, nes tada auginiai įsišaknija lengviausiai. Nupjaukite viršūnę su 4–5 lapais (ne daugiau). Ją pamerkite į tamsų indą (nepažaliuos vanduo) ir kelias savaites laikykite kambaryje. Kai viršūnė išleis šaknis, galima sodinti į vazoną. Iš jos išauga gražiausias ir stipriausias augalas.

*Vidurinę stiebo dalį supjaustykite 10 cm ilgio gabaliukais. Kiekvienas iš jų turi turėti po du pažastinius pumpurus. Iš belapės stiebo dalies paruoštus auginius palikite kelioms valandoms, kad apdžiūtų pjūviai. Po to juos stačius galite sodinti į 3–5 cm gylį vazonėliuose arba suguldyti ir įspausti iki pusės į substratą (tinka durpių ir smėlio mišinys lygiomis dalimis). Auginius uždenkite polietileno plėvele, kad nesudžiūtų, ir laikykite šviesioje, bet saulės neapšviečiamoje vietoje. Šilumoje naujos atžalos išauga maždaug per mėnesį. Kai jos jau turi lapus, persodinamos į atskirus vazonus ir prižiūrimos taip pat, kaip ir kitos jaunos aglaonemos.

*Labai sausuose kambariuose aglaonemas gali pažeisti voratinklinės erkutės, amarai, skydamariai. Chemikalus naudokite tik kenkėjams išplitus. Kol žaldarių nedaug, augalus purkškite tabako (nuo amarų), česnakų, citrinų žievelių (nuo voratinklinių erkučių) nuovirais, skysto muilo tirpalu (nuo skydamarių).

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 2, penktadienis.
  • Saulė teka 08:20, leidžiasi 15:56.
  • Mėnulis teka 14:02, leidžiasi 01:02.
  • Mėnulis Avine 06:41, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis lapkričio 30 d.
  • Aurelija, Aurelijus, Aurėja, Paulina, Milmantė, Svirgailas, Svirgailė, Vėjūnas, Viviana
  • Tarptautinė vergovės panaikinimo diena
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite šildomuose šiltnamiuose auginamas daržoves, brandinančias vaisius virš žemės. Kepkite duoną, pyragus. Pjaukite medieną. Tvarkykite namus.
  • Savam krašte ir žiema maloni.
SS dienoraštis

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS dienoraštis

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius