• birželio 21 d., Pirmadienis

Agurkų margligė: kas tai ir kaip kovoti?

Vienas iš gana plačiai išplitusių virusų – agurkų žaliosios margligės sukėlėjas, kuris labiau pažeidžia šiltnaminius ir lauko agurkus. Šiuo virusu užsikrėtusių agurkų viršūniniai lapai būna raukšlėti, margi ir smulkūs. Vaisių paviršius deformuotas, pūslėtas, pasidengęs baltomis ar gelsvomis netaisyklingomis apvaliomis ar žvaigždiškomis dėmėmis arba išmargintas tamsiai ir šviesiai žaliai.

 

 

Nustatyta, kad pirminiai viruso šaltiniai daugeliu atvejų yra sėklos, surinktos nuo užsikrėtusių agurkų ar kitų moliūginių šeimos augalų (melionų, aguročių). Tap pat dirva (ar substratas), kur augo sergantys augalai.

Reikėtų reguliariai nukenksminti šiltnamių substratą, konstrukcijas, inventorių, dirbančiųjų drabužius ir rankas formalinu ar kitais detergentais ir muilu. Agurkų liekanas, kaip potencialų virusinės ligos šaltinį, derėtų kaip galima greičiau surinkti ir sunaikinti.

Nežinomos kilmės sėklas patartina profilaktiškai apdoroti. Patogus būdas – sausų sėklų kaitinimas 3 dienas termostate, 70º C temperatūroje. Tvirtinama, kad jos išlaiko iki 10 dienų kaitinimą sausu oru ir šis nekenkia daigumui.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 21, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 17:44, leidžiasi 02:38.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 18 d.
  • Alicija, Aloyza, Aloyzas, Vasarė, Galmina, Galminas
  • Tarptautinė jogos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, prieskonius. Prisipjaukite spygliuočių ir kitų sumedėjusių augalų auginių, juos pamerkite į vandenį, kad įsišaknydintų. Sėkite, pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus, prieskoninius augalus. Nerekomenduojama kirsti medžių, džiovinti vaisių, žolelių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Kai sliekai šalia kits kito kupetėles surausia, vasarą sulauksi saulėtos dienos ir gražaus oro.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar žinote apie galimybę mūsų svetainėje užduoti klausimą specialistui?

Įvykių kalendorius