• balandžio 14 d., Trečiadienis

Anksčiausiai pasirodantys kenkėjai

Apie tai, kad kenkėjai jau nesnaudžia ir slaptai atakuoja vos prasiskleidusius žaliuosius lapelius ar dar net neišsprogusius žiedinius pumpurus, net nenumanome. Kodėl? Pradžioje jie neatakuoja augalų masiškai, dėl to ir nepastebime pirmųjų pasikėsinimo požymių.

 

 

 

Kenkėjas

Kada atsiranda?

Kokioje augalo vystymosi stadijoje pasirodo?

Kaip atrodo ir kur ieškoti?

Paprastoji voratinklinė erkutė (Tetranychus urticae) Balandis Lervos iš kiaušinėlių ritasi rožinio obelų pumpuro stadijoje. Būtina stebėti lapus, apatinėje pusėje su didinamuoju stiklu ieškoti mažų gelsvų ar rausvų voriukų.
Obelinė blakutė (Cacopsylla mali) Lervos ritasi nuo kovo antrosios pusės iki balandžio pirmosios pusės. Labai bijo pavasarinių šalnų, žūva, jei nespėja pasislėpti pumpuruose. Brinkstant ir sprogstant pumpurams. Apie 1 mm ilgio šviesiai žalios stačiakampės lervos slepiasi pumpuruose, tarp lapų ir žiedų užuomazgų.
Kriaušinė blakutė (Psylla pyri) Suaugėliai balandį atskrenda nuo spygliuočių, kuriuose žiemojo, ir tupia ant kriaušių. Skleidžiantis lapams. Rudos su rausvu atspalviu ar beveik juodos blakutės, turinčios apie 3 mm ilgio permatomus sparnus. Apie jų buvimą sužinome pakratę šakas ir kenkėjams krentant ant apačioje patiestos šviesios medžiagos.
Amarai (Aphis sp., Dysaphis sp.) Lervos ritasi nuo kovo antrosios pusės iki balandžio pirmosios pusės. Brinkstant ir sprogstant pumpurams. Šviesiai žalios, gelsvos, pilkšvos lervos primena suaugusius amarus, bet kur kas mažesnės. Slepiasi pumpuruose, tarp lapų ir žiedų užuomazgų.
Serbentinio skydamario (Parthenolecanium corni) lervos Kovo ir balandžio mėnesiais, šiltu oru. Sprogstant pumpurams. Rausvos su rudu atspalviu, plokščios apie 1 mm ilgio lervos vikriai juda kamienų žieve.
Obelinis žiedgraužis (Anthonomus pomorum) Kovo antrojoje pusėje, kai vidutinė temperatūra yra didesnė nei 8 °C. 12 °C temperatūroje vabalai skraido labai aktyviai. Brinkstant ir sprogstant pumpurams. Apie 4 mm ilgio tamsiai rudi vabalai turi V formos raštą ant nugaros. Nukritus temperatūrai, jie slepiasi kamieno žievės įtrūkiuose. Kratant medį byra ant žemės.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Šiandien

  • Balandžio 14, trečiadienis.
  • Saulė teka 06:18, leidžiasi 20:21.
  • Mėnulis teka 07:22, leidžiasi 23:02.
  • Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 12 d.
  • Justinas, Liudvika, Luiza, Vaišvydė, Valerijonas, Valerijus, Visvaldas, Visvaldė
  • Šaknų diena. Sodinkite ir persodinkite dekoratyvinius ir vaisinius medžius ir krūmus. Sėkite ir sodinkite gėles, daržoves, prieskonius, gyvatvores. Skiepykite. Persodinkite kambarinius augalus. Ruoškite kompostą. Naikinkite kenkėjus.
  • Jei balandžio mėnuo šaltas, reikia tikėtis geros vasaros ir gražaus rudens.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Sėklos darzui
darzoviu seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar pavasarį purškiate vaismedžius ir vaiskrūmius?

Įvykių kalendorius