• kovo 26 d., Trečiadienis

Ankstyva vitaminų versmė – laiškinis česnakas

Kuklus, gražus, nekeliantis ypatingų reikalavimų ir tinkamas auginti net ir naujokams sodininkams – toks yra laiškinis česnakas (Allium schoenoprasum), užburiantis žiedų rausvumu ir pikantišku skoniu. Jam nereikia daug vietos, užteks ir vazono. Šis augalas gražiai atrodys vazoninėse kompozicijose ir vienas, gėlyne ir darže.

 

Atželia vienas pirmųjų

 

Laiškinis česnakas – 15–40 cm aukščio daugiametis augalas, savaime paplitęs visoje Europoje, Kaukaze, Sibire, Kinijoje, Japonijoje, Azijoje, Amerikoje ir kitur. Komerciniais tikslais tūkstančius hektarų augina Vokietija, Naujoji Zelandija. Lietuvos gamtoje jis yra retas, randamas drėgnose upių pakrančių pievose, dažniausiai auginamas soduose.
Laiškinio česnako svogūnėliai pailgi, smulkūs, vos 1 cm skersmens, po vieną ar kelis išaugę iš trumpų šakniastiebių. Lapai pamatiniai, tuščiaviduriai, 2–6 mm pločio. Žiedynas rutuliškas arba pusiau rutuliškas, tankus, daugiažiedis. Augalas žydi iki birželio pabaigos ar liepos pradžios. Vėliau pradeda bręsti sėklos. Jos labai gerai sudygsta, daigios išlieka kelerius metus. Lapai pasirodo balandžio pabaigoje, o gegužės pradžioje juos jau galima po truputį vartoti maistui. Žydėjimo pabaigoje antžeminę dalį reikia nupjauti. Tada augalai atželia ir žaliuoja iki pat spalio mėnesio arba kol užšąla. Laiškinius česnakus patariama dauginti sėklomis arba kerų dalimis.

 

Kuo naudingi laiškiniai česnakai? Kaip juos auginti? Prie kokių patiekalų tinka? Apie tai rašome naujausiame „Žolynų žurnalo“ numeryje.

 
 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Kovo 25, antradienis.
  • Saulė teka 06:08, leidžiasi 18:43.
  • Mėnulis teka 05:12, leidžiasi 12:50.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, IV ketvirtis. Delčia kovo 22 d.
  • Merkys, Normantas, Normantė, Normilė
  • Gandro šventė (Blovieščiai). Apsireiškimas šv. Mergelei Marijai. Tarptautinės vergovės aukų ir transatlantinės prekybos vergais atminimo diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydėsiančius krūmus, kad sukrautų daug žiedų. Patręškite daugiametes ir svogūnines gėles. Valykite rūsius, naikinkite namuose gyvenančius kenkėjus. Nepatartina laistyti, pikuoti daigelių.
  • Kaip gandrą, šį žmogaus artimą kaimyną pirmąkart pamatysi. Jei skrendantį – gerai, visų metų darbus spėriai nudirbsi. Jei tupintį – vangiai viskas seksis.
e-seklos

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius