• gegužės 15 d., Šeštadienis

Ant palangės ir šiltnamyje: kokie darbai svarbūs?

*Pomidorus, dumplūnes nepažeisdami šaknų persodinkite į didesnius indus – paūgėjusiems reikia daugiau erdvės.

*Tręškite pomidorų, paprikų, baklažanų ir kitų ant palangės auginamų daržovių daigus – lapų spalva išduoda, kad trūksta maisto medžiagų. Jei jie yra pernelyg šviesūs, pablyškę – trūksta azoto, jei įgijo violetinį atspalvį – nepakanka fosforo, o kai gelsta kraštai ar stiebas – mažai kalio.

 

 

 

 

*Ant palangių auginamus daigus reikia grūdinti. Šiltą dieną atverkite langus arba daigyklas išneškite į lauką. Jei rizika daigus sušaldyti nedidelė, išneškite į nešildomus šiltnamius. Nakčiai nepamirškite pridengti.

*Į indelius sėkite agurkus. Jei auginsite po priedangomis, ieškokite ankstyvų, savidulkių veislių. Po 20–25 dienų persodinę į šiltnamį, greičiau sulauksite pirmo traškaus agurkėlio. Sėti galite ne tik į durpių substratą – puikiai tinka verdančiu vandeniu perlietos pjuvenos.

*Lauke sėti moliūgines daržoves per anksti (daigai labai jautriai reaguoja į vėsų orą), bet namuose ant palangės jiems niekas negresia. Jei vietos nedaug, nevarkite – cukinijos, aguročiai, moliūgai užaugs pasėti ir į dirvą gegužės mėnesį. Nors teigiama, kad iš daigų išsivysčiusios daržovės greičiau dera, bet sėjinukai jas greitai pasiveja.

*Balandį į dėžutes pasisėkite bazilikų, mairūnų, dašių ir kitų pamėgtų prieskoninių žalumynų. Gegužę galėsite persodinti į lauką.

*Balandžio pradžioje šiltnamyje ar inspekte pasisėkite ridikėlių, pasodinkite svogūnų laiškams, gražgarsčių, pipirnių, špinatų, greitai užaugančių salotų. Kol reikės atlaisvinti vietą šiltnamių „sunkiasvoriams“ – pomidorams, paprikoms, spės subręs derlius.

*Balandžio pabaigoje ir gegužės mėnesį nešildomame šiltnamyje sodinkite agurkų, pomidorų daigus. Įvertinkite šalnų pavojų – joms gresiant, augalus pridenkite.

*Jei šiltnamyje yra vietos, pasisėkite ankstyvųjų morkų – juk norisi kuo greičiau iš žemės ištraukti vitaminingą oranžinę šaknelę.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 15, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:12, leidžiasi 21:19.
  • Mėnulis teka 07:05, leidžiasi 00:22.
  • Mėnulis Vėžyje 04:30, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 11 d.
  • Jaunutė, Sofija, Zofija (Zosė), Izidorius, Algedas
  • Šv. Izidorius, Sėjos pabaiga. Steigiamojo Seimo diena. Tarptautinė šeimos diena
  • Lapų diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite lapines daržoves, agurkus, moliūgus, cukinijas, arbūzus, žirnius, pupeles, prieskoninius augalus. Sodinkite, dauginkite, persodinkite gėles, smilginius augalus. Sėkite, pjaukite veją. Tvarkykite sodą, aplinką. Pasodinkite į tvenkinį giliavandenius augalus. Rinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Skiepykite dekoratyvinius medžius, spygliuočius.
  • Kaštonai sužydėjo – pavasaris prasidėjo.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius