• gruodžio 4 d., Pirmadienis

Ant palangės ir šiltnamyje: kokie darbai svarbūs?

*Pomidorus, dumplūnes nepažeisdami šaknų persodinkite į didesnius indus – paūgėjusiems reikia daugiau erdvės.

*Tręškite pomidorų, paprikų, baklažanų ir kitų ant palangės auginamų daržovių daigus – lapų spalva išduoda, kad trūksta maisto medžiagų. Jei jie yra pernelyg šviesūs, pablyškę – trūksta azoto, jei įgijo violetinį atspalvį – nepakanka fosforo, o kai gelsta kraštai ar stiebas – mažai kalio.

 

 

 

 

*Ant palangių auginamus daigus reikia grūdinti. Šiltą dieną atverkite langus arba daigyklas išneškite į lauką. Jei rizika daigus sušaldyti nedidelė, išneškite į nešildomus šiltnamius. Nakčiai nepamirškite pridengti.

*Į indelius sėkite agurkus. Jei auginsite po priedangomis, ieškokite ankstyvų, savidulkių veislių. Po 20–25 dienų persodinę į šiltnamį, greičiau sulauksite pirmo traškaus agurkėlio. Sėti galite ne tik į durpių substratą – puikiai tinka verdančiu vandeniu perlietos pjuvenos.

*Lauke sėti moliūgines daržoves per anksti (daigai labai jautriai reaguoja į vėsų orą), bet namuose ant palangės jiems niekas negresia. Jei vietos nedaug, nevarkite – cukinijos, aguročiai, moliūgai užaugs pasėti ir į dirvą gegužės mėnesį. Nors teigiama, kad iš daigų išsivysčiusios daržovės greičiau dera, bet sėjinukai jas greitai pasiveja.

*Balandį į dėžutes pasisėkite bazilikų, mairūnų, dašių ir kitų pamėgtų prieskoninių žalumynų. Gegužę galėsite persodinti į lauką.

*Balandžio pradžioje šiltnamyje ar inspekte pasisėkite ridikėlių, pasodinkite svogūnų laiškams, gražgarsčių, pipirnių, špinatų, greitai užaugančių salotų. Kol reikės atlaisvinti vietą šiltnamių „sunkiasvoriams“ – pomidorams, paprikoms, spės subręs derlius.

*Balandžio pabaigoje ir gegužės mėnesį nešildomame šiltnamyje sodinkite agurkų, pomidorų daigus. Įvertinkite šalnų pavojų – joms gresiant, augalus pridenkite.

*Jei šiltnamyje yra vietos, pasisėkite ankstyvųjų morkų – juk norisi kuo greičiau iš žemės ištraukti vitaminingą oranžinę šaknelę.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 4, pirmadienis.
  • Saulė teka 08:23, leidžiasi 15:55.
  • Mėnulis teka 23:03, leidžiasi 13:15.
  • Mėnulis Mergelėje 05:50, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 27 d.
  • Barbora, Liutaurė, Liutauras, Vainota, Vainotas, Liugailė
  • Šv. Barbora (globėja visų, kurie mirė atsitiktine mirtimi)
  • Šaknų diena. Tręškite šildomuose šiltnamiuose auginamus augalus ir daigus, kad jų šaknys būtų stiprios. Jei nelabai šąla, apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius. Šią dieną vaistinių augalų preparatai ypač veiksmingai gydo virškinimo trakto ligas.
  • Jei gruodžio mėnesį šilta ir nepasninga – pavasaris bus vėlyvas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius