Ant palangės – melsvi augaliukai

Sukulentų spalvų ir formų įvairovė visada žavi. Ypač dėmesį jie traukia tada, kai žydinčių gėlių yra mažiau – žiemos mėnesiais. Už lango baltuojant sniegui, malonu apžvelgti kambario šiluma besidžiaugiančius nedidelius augaliukus. Kai kurie sukulentai, lyg prisiderinę prie žiemos, puošiasi melsvai pilku apdaru.

 

 

 

 

 

 

Apsauginė spalva

Pilka, melsva, gelsva natūraliai augančių sukulentų spalvos – tai apsaugos priemonė nuo labai intensyvių saulės spindulių. Žali lapai naudingi fotosintezei, bet turi trūkumų – greitai įkaista, naudoja gan daug vandens. O štai prislopinta žalia ekonomiškesnė.

Įvairūs pilki ir melsvi (kartais beveik balti) atspalviai ypač patrauklūs. Kai kurie augalai šitaip dar labiau padidina apsaugą: jų lapai padengti vaškinėmis apnašomis. Taigi liesti pirštais reikia atsargiai, nenubraukiant spalvingo paviršiaus.

Daugumai sukulentų drėkinti oro ar jų purkšti nereikia. Šių augalų nereikia plauti duše, jokiu būdu negalima šluostyti, pakanka atsargiai nupūsti dulkeles. Persodinant jie laikomi už stiebo apačios, beveik prie šaknų.

Ant palangės sąlygos yra visai kitokios nei sukulentų tėvynėje. Pakankamai saulės spindulių jie gauna tik vasaros mėnesiais. Žiema – tai metas, kai augalai stengiasi kaip nors išgyventi. Tai padaryti jie gali tik maksimaliai padidindami galimybę gauti šviesos – keisdami spalvą. Nenuostabu, kad žiemos pabaigoje kai kurie gražiu sidabru spindėję sukulentai tampa žalsvi. Be papildomo apšvietimo pablykšta beveik visos ryškios lapų spalvos.

Yra du būdai šiam procesui suvaldyti: papildomai apšviesti augalus lempomis ir neskatinti jų augimo tamsiausiais mėnesiais. Lempos sukulentus turi apšviesti, bet nekaitinti, todėl prie viršūnių padėkite termometrą. Stebėkite temperatūros kilimą. Jei ji pakyla ne daugiau kaip 2–3 °C – viskas gerai. Dauguma augalų mėgsta keliais laipsniais šiltesnes dienas ir vėsesnes naktis. Didesnė šiluma – stimulas jiems augti. Dar labiau pakilusi temperatūra pavojinga jauniems lapeliams, viršūnėms.

Labai gerai, jei sukulentai žiemą gali praleisti šviesioje, bet nelabai šiltoje vietoje. Truputį vėsesnis oras, retesnis laistymas – tai signalas, kad ramybės periodas tęsiasi.

Visą savo grožį melsvi ir pilki sukulentai atskleidžia tik esant tinkamam apšvietimui. Vasarą – tai natūrali saulės šviesa, ir jos pageidautina kuo daugiau. Rudens pabaigoje ir žiemą praverstų papildomas apšvietimas nekaitriomis lempomis.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Kovo 27, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 06:03, leidžiasi 18:46.
  • Mėnulis teka 05:38, leidžiasi 15:58.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, IV ketvirtis. Delčia kovo 22 d.
  • Nikodemas, Rupertas, Lidija, Rūta, Aleksandras
  • Tarptautinė teatro diena
  • Lapų diena. Galima augalus laistyti, purkšti nuo ligų ir kenkėjų, genėti krūmus, gyvatvores, sodinti bulves ir kitus šakniavaisius, sėti veją, prieskonius, tręšti. Naikinkite pelėsius.
  • Jei dūmai iš kamino kyla aukštyn – bus giedra diena, o jei leidžiasi žemyn – bus lietaus.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius