• rugsėjo 26 d., Šeštadienis

Anturio žiedai – keliems mėnesiams

Iš drėgnų Centrinės ir Pietų Amerikos atogrąžų kilę anturiai jau ne vieną dešimtmetį auginami kambariuose. Jie priprato prie sauso oro ir puikiausiai auga, žydi įvairiose šiltose patalpose. Stambūs Andrės anturiai (Anthurium andreanum) kartais vadinami flamingų gėlėmis. Smulkesni Šercerio anturiai (A. scherzerianum) ištvermingesni, bet mažiau puošnūs.

 

 

Kiekvienas žiedas – tai burbuolės pavidalo žiedynas, apsuptas spalvingos pažiedės. Žydi apie du mėnesius, pamažu keisdamas pažiedės spalvą. Dažniausi įvairūs rožiniai atspalviai, bet įvairių veislių pažiedžių spalva gali būti nuo žalios iki baltos arba rausvos ir nuo baltos iki tamsios raudonos.

*Ilgiau žydės tie anturiai, kurie skleidžia pirmuosius žiedus. Parduotuvėje įsigytą augalą pirmiausia gerai palaistykite. Dar geriau – trumpam įstatykite vazonėlį į dubenį su vandeniu, kad visa žemė gerai sumirktų. Po to jį ištraukite, vandens pertekliui leiskite išbėgti.

*Anturius laikykite šviesioje, bet nesaulėtoje vietoje. Tinka rytiniai ir vakariniai kambariai – ten saulė augalus apšviečia trumpai. Pietiniuose kambariuose juos pastatykite apie vidurį, kur pakankamai šviesu.

*Laistyti reikia reguliariai, neleidžiant žemei išdžiūti. Vidutiniškai arba gausiai augalai paliejami du kartus per savaitę. Geriausias yra minkštas vanduo. Nors kietą vandentiekio vandenį anturiai pakenčia, bet nebūna vešlūs. Jie labai mėgsta purškimą minkštu vandeniu ir šiltą dušą.

*Sendamos pažiedės pamažu keičia spalvą, pažaliuoja, kol galiausiai ima džiūti. Tokius žiedynus iškirpkite. Po gausaus žydėjimo pavasarį ir vasarą anturiai trumpai pailsi. Pavieniai žiedai pražysta ir rudenį, žiemą. Kuo šiltesnė patalpa, tuo daugiau jų sulauksite. Net žiemą kambaryje turėtų būti apie 18–22 °C. Jokiu būdu netinka šalta palangė.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Sekite mus

Šiandien

  • Rugsėjo 26, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:12, leidžiasi 19:08.
  • Mėnulis teka 17:49, leidžiasi 00:15.
  • Mėnulis Vandenyje 09:08, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 24 d.
  • Gražina, Vydenis, Damijonas, Justina (Justė), Kipras
  • Europos kalbų diena. Pasaulinė kontracepcijos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Galima purenti žemę, ravėti, ruošti žemės mišinius daigams, kuriuos auginsite pavasarį. Remontuokite, valykite, tvarkykite, vėdinkite namus, rūsius ir kitas patalpas. Negalima sėti, sodinti, laistyti.
  • Jei liepos lapai anksti pradeda gelsti, žiema bus ankstyva.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokiais būdais ruošiate daugiausia atsargų žiemai?

Įvykių kalendorius