Apie genėjimą vidurvasarį
* Mėnesio pradžioje (iki liepos vidurio) dar genimi spygliuočiai. Kad paskatintume intensyvų šakojimąsi, šių metų ūglius trumpiname iki pusės ar truputį daugiau.
* Peržydėję lapuočiai vėl suformuojami. Juos genint, svarbu atsižvelgti, ant kokių šakų kraunami žiediniai pumpurai. Nugenėti augalai iki rudens turi išauginti naujas šakeles ir pasiruošti žiemojimui – tik tada ir kitais metais vėl sulauksite gausių žiedų. Todėl nukarpytus krūmus verta patręšti kompleksinėmis trąšomis.
* Negalima genėti dar nežydėjusių arba šiuo metu žydinčių augalų. Išimtis – tik pažeistos, vėjo nulaužtos šakos.
* Visi pavasarį intensyviai genėti krūmai ir medžiai išaugina daug naujų ūglių. Iki vidurvasario juos būtina praretinti, paliekant tik stipriausius ir esančius tinkamoje padėtyje. Nesumedėjusius galima atlenkti į pageidaujamą padėtį.
* Labai svarbu nevėluoti apkarpant žaliųjų skulptūrų ūglius. Ilgam palikti ūgliai storėja ir užpavėsina žemiau esančias šakeles. O graži žalioji skulptūra bus tik tada, jei jos paviršių sudarys tankios ir smulkios žaliuojančios šakelės.
* Jaunomis šakelėmis apaugusios gyvatvorės praranda taisyklingą formą. Visos maisto medžiagos atiduodamos augančioms šakelių viršūnėms. Dėl to ir dėl naujų ūglių metamo šešėlio gali pradėti retėti apatinė gyvatvorės dalis. Iki liepos vidurio nekarpytos gyvatvorės turėtų būti sutvarkytos.