Apleistos sodybos tvarkymas: kaip protingai susiplanuoti darbus?

Kad apleistos sodybos tvarkymas būtų lengvesnis, pareikalautų mažiau laiko ir lėšų, kai ką reikia apgalvoti iš anksto. Apie tai kalbamės su sodininkystės eksperte Inge Auželiene, kursų „Sodybos apželdinimas“ lektore. Ji pataria, nuo ko pradėti, norint sutvarkyti sodybą, kartu išsaugant tai, kas joje yra vertinga.

 

 

 

 

 

Pirmas žingsnis: turimų augalų apžvalga

Dažniausiai pradedama nuo sodybos augalų išvalymo, kad galima būtų kurti aplinką kaip ant balto lapo. Ir tai yra blogiausia, ką galima padaryti.

Darbus sodyboje reikia pradėti nuo augančių augalų peržiūrėjimo ir susirašymo. Jeigu patiems sunku išsiaiškinti, atpažinti, juolab jeigu patys tų augalų nesodinote, paprašykite pagalbos žmogaus, kuris išmano daugiau už Jus. Žinoma, tokį visuotinį augalų surašymą paprasčiausia atlikti tada, kai augalai yra su lapais ir žiedais – tuomet lengviau atpažinti.

Esamų augalų sąrašas padės suprasti, kurie augalai vertingi, o kurie visai neverti dėmesio. Pamatysite, kad tarp menkaverčių krūmų įsipaišęs jaunas berželis, o štai tas keistas krūmas – pasirodo, riešutus dovanojantis lazdynas. Prieš pradėdami valyti, turite žinoti, kas yra kas Jūsų sodyboje.

Žinodami augalus, galėsite numatyti, kaip sodybos vaizdas keisis kelerių metų bėgyje. Susirašę augalus į lentelę, padarykite atskirą stulpelį, kur surašysite jų būsimą aukštį. Šią informaciją rasite internete arba augalų kataloge, konkretaus augalo apraše. Juk įvertinti reikia ne tik tai, kaip augalas atrodo dabar, bet ir tai, koks jis bus po 10-ies metų.

 

Protingai panaudokite sklype esančius augalus

Kitas žingsnis – suskirstykite sodybą zonomis ir pasižymėkite savo plane, ką norite turėti ir matyti. Pasižymėkite tokius dalykus, kaip automobilio stovėjimo aikštelė, poilsio zona, pasižymėkite plotelius, skirtus augalų kompozicijoms (detalizuoti jų neskubėkite). Toks planas reikalingas tam, kad žinotumėte, kokios zonos turi likti tuščios, o kuriose kažkas augs. Jei nesijaučiate tvirtai ir norisi pasitikrinti savo viziją su specialistu, kursuose I. Auželienė užveda ant kelio ir padeda padaryti svarbiausius sprendimus.

Tekstas – Linos Liubertaitės. Nuotrauka – Pixabay.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2022 m. gegužės mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biopon

Šiandien

  • Liepos 3, sekmadienis.
  • Saulė teka 04:48, leidžiasi 21:57.
  • Mėnulis teka 08:52, leidžiasi 00:15.
  • Mėnulis Mergelėje 15:30, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 29 d.
  • Anatolijus, Liaudmina, Liaudminas, Rytis, Rytė, Vaidilas, Vaidilė, Tomas
  • Tarptautinė diena be plastikinių maišelių
  • Šaknų diena. Sėkite, sodinkite virš žemės vaisius auginančias daržoves, braškes, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, persodinkite, jei reikia, kambarines ir balkonines gėles. Dauginkite, persodinkite peržydėjusias gėles, smilginius ir kitus augalus, augusius vazonuose. Sėkite veją. Vėdinkite patalpas. Nepalanku konservuoti, sandėliuoti.
  • Jei akmuo rytą aprasojęs – dieną lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Biopon

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius

baneris