Aplinkos puoselėtojo darbai sausio mėnesį

*Nurimus švenčių šurmuliui, gera pasvajoti ir nuspręsti, ką ir kaip norite pakeisti savo sode. Gal tik šiek tiek paįvairinsite augalus ar pakeisite jų augimo vietas, o gal imsitės keisti atskirų zonų proporcijas ar net visą sodo stilių. Pirmiausia pagalvokite, kiek tam galite skirti laiko ir lėšų.

 

 

 

 

 

*Planus bus lengviau įgyvendinti, jei norimus pakeitimus susirašysite ar nusipiešite.

*Sunkiai prognozuojami žiemos orai neleidžia ramiai ilsėtis. Vis reikia sekti prognozes ir pagal jas rūpintis augalais. Per šiltai uždengtos rožės ir kiti augalai gali dar labiau nukentėti nei nedengti. Jei laikosi nestiprus šaltis, dabar reikia retkarčiais patikrinti, ar po dangomis nepatenka drėgmės. Paspaudus stipriam šalčiui, tikrai nepakenks papildomas daržo plėvelės ar eglišakių sluoksnis.

*Daug žalos spygliuočiams padaro gausus šlapias sniegas. Kai daug prisninga, papurtykite jaunus, aukštus sodo augalus. Tai daryti reikia atsargiai, nes sušalusios šakos labai trapios. Sniegas gali sudarkyti gražias formas ar net nulaužti šakas. Lapkričio pabaigoje koloniniai spygliuočiai nestipriai apvyniojami virve. Jei to nepadarėte, juos sutvarkyti galite bet kurią dieną.

*Apie visus medžius ir krūmus sniegą verta sumindyti, kad pelės neapgraužtų pašaknių žievės, o į sodą atbėgusiems kiškiams būtų nelengva pasiekti šakas. Kasdami sniegą nuo takų ir mašinos aikštelės pagalvokite, kur jį sukrausite. Švariu galima papildomai užkloti braškyną ar žiemojančias gėles. Sniegas su druska ar kitu tirpikliu turėtų būti sukasamas tik ant „negyvo“ ploto – skaldos, plytelių ar trinkelių. Šios druskos labai pavojingos spygliuočiams.

*Kaip žiemoja tvenkinys? Mažus vandens telkinėlius ledas sukausto iki dugno, todėl geriau juos laikyti tuščius. Įšalę lede augalai ne visada išgyvena. Didesniuose tvenkiniuose, kur žiemoja žuvys, išgręžkite eketes arba įstatykite nendrių stiebų ryšulius. Negalima ledo daužyti kirviu.

*Nors tvoros laikomos patikimomis, po didesnio sniego ar pūgos apžiūrėkite patvorius. Pusnys gali tapti laipteliais kiškiams peršokti į sodą ir ten šeimininkauti ne vieną dieną. Po stipraus vėjo visada verta patikrinti visus apdangalus ir aprišalus.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 29, penktadienis.
  • Saulė teka 06:58, leidžiasi 19:50.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:51
  • Mėnulis Šaulyje 21:51, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 25 d.
  • Almantė, Bertoldas, Helmutas, Manvydas, Narcizas
  • Lietuvos įstojimo į NATO diena. Didysis penktadienis
  • Lapų diena tęsis iki vėlumos. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles.
  • Jei noragai kovo mėnesį blizga, tai balandžio mėnesį rūdys.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius