• balandžio 20 d., Šeštadienis

Aplinkos puoselėtojo užrašai balandžio mėnesį

*Jei gilaus įšalo nebuvo, tad spygliuočiai, visžaliai lapuočiai nenukentėjo nuo saulės. Jei augalai vis dar apmūturiuoti apsauginėmis medžiagomis, apsiniaukusią dieną jas nuimkite.

*Laistykite, tręškite vazonuose ir atvirame grunte augančius spygliuočius ir kitus daugiamečius krūmus, medelius. Yra specialių trąšų – neignoruokite pasiūlymų, naudokite nurodytas normas.

 

 

 

 

*Sodinkite spygliuočius, dekoratyvinius krūmus. Geras laikas tai daryti iki beržams sužaliuojant. Galima sodinti ir vėliau su visu žemės gumulu.

*Šakėmis supurenkite ir pamulčiuokite pomedžius, pokrūmius, ypač turinčius paviršinę šaknų sistemą (hamamelius, magnolijas, erikas, viržius). Atkreipkite dėmesį į augalų pomėgį rūgščiai dirvai – tokiems geriau tiks pušų mulčias.

*Atlikite dirvožemio rūgštingumo testą – gal pH neatitinka augalui rekomenduojamo. Įterpkite kalkių, pelenų ar dirvožemį rūgštinančios priemonės, rūgščių durpių. Tinkamoje terpėje augalai geriau pasisavina maisto medžiagas.

*Rūpinkitės veja: išgrėbstykite samanas, išpeškite velėną, naikinkite piktžoles, patręškite kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis. Po žiemos išplikusias vietas užsėkite iš naujo.

*Jau galima sėti naują veją. Įvertinkite, ar ji augs saulėtoje vietoje, ar pavėsyje, bus mindžiojama nuolat ar tik retkarčiais. Nuo to priklauso sėklų pasirinkimas.

*Nedeginkite pernykštės žolės. Tai prastas žingsnis, norint atnaujinti žalią kilimą. Žala gamtai, gaisro pavojus, prastas pavyzdys jaunajai kartai, gamtosaugininkų ir ugniagesių nemalonė – pagalvokite apie tai, prieš uždegdami degtuką.

*Dekoratyvinius krūmus dauginkite atlankomis, gyvašakėmis.

*Kad ir kaip niežti rankos, genėjimo įrankius pasidėkite toliau – jau teka sultys, augalams tik pakenksite. Išimtis – rožės ir formuojamos gyvatvorės. Vasarą žydinčius augalus, spygliuočius reikėjo genėti vasario ir kovo mėnesiais, o pavasarį žiedus skleidžiančius (japonines magnolijas, forsitijas, alyvmedžius, migdolus) galėsite atjauninti po žydėjimo.

*Aptvarkykite vandens telkinius ir jų aplinką: išgraibykite lapus, šakas, kritiškai įvertinkite pakrantes. Jei dugnas išklotas plėvele, jos kraštai turi būti užmaskuota. Kyšanti mėlyna ar juoda gadina vaizdą.

*Balandžio pabaigoje galite sodinti vandens augalus.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 20, šeštadienis.
  • Saulė teka 06:04, leidžiasi 20:33.
  • Mėnulis teka 16:36, leidžiasi 05:23.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė (Agnetė), Traidenis
  • Kinų kalbos diena.
  • Šaknų diena. Sėkite ir sodinkite visas daržoves, gėles, vijoklius, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, daigus, persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Sėkite veją. Dauginkite dalindami, šaknydindami. Dirbkite žemę, purenkite, kaupkite. Nerekomenduojama sėti ir sodinti gūžinių salotų, genėti gyvatvorių, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržovių, vaisių.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius