• birželio 21 d., Pirmadienis

Aplinkos puoselėtojo užrašai gegužės mėnesį

*Jei žiemą ar ankstyvą pavasarį pasiruošėte įskiepių, iki gegužės vidurio galite skiepyti dekoratyvinius medžius ir krūmus.

*Sodinkite, persodinkite spygliuočius, visžalius krūmus. Skiepytų medelių nestatykite į žemę per giliai – skiepijimo vieta turi būti iškilusi 4–5 cm virš dirvos.

 

 

 

 

 

*Vejoje naikinkite piktžoles. Jeigu jų nedaug, ravėkite, o jei šitaip nesusidorojate – purkškite herbicidais.

*Patręškite veją azoto trąšomis – žolės sustiprės, sutankės ir gražiau atrodys. Svarbu šias trąšas išbarstyti tolygiai, kad žaluma nevirstų marga paklode.

*Pjaukite veją. Susmulkinta žole mulčiuokite pokrūmius, pomedžius.

*Įtaisykite girdyklą paukščiams, jei arti nėra vandens telkinuko. Ji gali būti originali sodo puošmena.

*Sodinkite vandens augalus, praretinkite tvenkinio pakrančių sąžalynus.

*Įrenkite namelius naudingiems vabzdžiams. Tinka skylėtos plytos, šiaudai, korėti akmenys, mediniai pagaliukai ir kitos natūralios medžiagos.

*Laistykite pasodintus medžius ir krūmus, gyvatvores. Gegužę kartais būna gana sausa, tad naujiems augalams reikia padėti įsitvirtinti.

*Atidžiai apžiūrėkite rododendrus – jei lapai susisukę, galbūt trūksta vandens. Patręškite, kol jie nežydi, profilaktiškai nupurkškite nuo ligų ir kenkėjų. Substratą negiliai supurenkite, uždėkite pušų žievės mulčio.

*Jei balandį nenugenėjote rožių, tai padarykite dabar. Krūmus ir žemę prevenciškai aplink apipurkškite Bordo tirpalu nuo ligų.

*Rožės mėgsta trąšas. Palepinkite aplinkos karalienes karvių mėšlo raugu – tuoj pastebėsite skirtumą. Galite naudoti ir specialias trąšas rožėms.

*Rožes myli ne tik žmonės, bet ir kenkėjai. Amarai, nematodai, voratinklinės erkutės, rožinės cikadelės, seiliūgės, tripsai, rožiniai, paprastieji, gleivėtieji ir ūgliniai pjūkleliai, lapsukiai ir kiti – abejingų nėra. Jei nepadeda purškimas bulvienojų, česnakų, serenčių ir kitų augalų nuovirais, naudokite insekticidus.

*Nepamirškite kitų dekoratyviųjų krūmų – jiems taip pat nepamaišys viena kita sauja trąšų.

*Jau metas iš podėlių traukti lauko baldus. Nelygu, iš ko pagaminti, gal užteks tik muilo ir kempinės, o gal prireiks ir didesnio remonto. Pats laikas pasirūpinti.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 21, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 17:44, leidžiasi 02:38.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 18 d.
  • Alicija, Aloyza, Aloyzas, Vasarė, Galmina, Galminas
  • Tarptautinė jogos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, prieskonius. Prisipjaukite spygliuočių ir kitų sumedėjusių augalų auginių, juos pamerkite į vandenį, kad įsišaknydintų. Sėkite, pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus, prieskoninius augalus. Nerekomenduojama kirsti medžių, džiovinti vaisių, žolelių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Kai sliekai šalia kits kito kupetėles surausia, vasarą sulauksi saulėtos dienos ir gražaus oro.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar žinote apie galimybę mūsų svetainėje užduoti klausimą specialistui?

Įvykių kalendorius