• gruodžio 1 d., Penktadienis

Aplinkos puoselėtojo užrašai rugsėjį I

Kasdien vis daugiau brandos ir prasidėjusio rudens ženklų. Vieni gražūs, kiti – nelabai, o treti – tik spėk sutvarkyti, kad nešiukšlintų sodo…

 

 

 

 

 

Vejos priežiūra

*Oras rugsėjį gana šiltas. Drėgmės dažniausiai netrūksta, taigi žolė auga gan sparčiai, nors ir ne taip kaip vasaros pradžioje. Mėnesio pradžioje pjauti veją dar reikia kas savaitę. Nenumokite ranka į pasirodžiusias piktžoles. Daugiametės spės įsitvirtinti ir pavasarį sužels anksčiau už vejos žolynus, o greitai augančios vienmetės (pavyzdžiui, žliūgės) spės subrandinti ir čia pat išbarstyti sėklas. Jei nenorite pavasarį griebtis herbicidų, piktžoles naikinkite jau dabar.

*Patikrinkite, ar per vasarą nesusidarė veltinio ir nesuirusių nupjautos žolės stiebelių sluoksnis. Jis neleidžia vejai vėdintis, kaupia drėgmę, todėl padidėja grybinių ligų tikimybė. Rugsėjo mėnesį dar galima veją giliai išgrėbstyti, iššukuoti.

*Rugpjūčio mėnesį netręštas vejas dabar patręškite kompleksinėmis trąšomis.

*Geras laikas sėti naują veją, sutvarkyti ir atsėti per vasarą išdžiūvusius ar išmindytus plotelius.

 

 

Tvenkinėlio ramybė

*Vanduo pamažu vėsta ir tvenkinio gyventojai tampa mažiau aktyvūs. Žuvis maitinkite tuo pačiu paros metu, o jų nesurinkto maisto likučius išsemkite sieteliu.

*Vandens lelijos dar žydi, bet jau nebe taip gausiai. Ypatingos priežiūros joms nereikia.

*Dauguma povandeninių augalų formuoja žiemojimo pumpurus. Jie tankesni ir storesni nei įprasti ar susidarantys viršūnėse. Lengvai atlūžę nuo motininio augalo, šie pumpurai leidžiasi į dugną. Jei jų prisirinksite nuo plūduriuojančių ir povandeninių augalų ir suleisite į stiklainius su vandeniu, pažadinti galėsite anksti pavasarį. Per žiemą vandens augalų dalys laikomos vėsioje (vos kelių laipsnių šilumos) patalpoje, šaldytuve ar rūsyje.

*Krentantys medžių lapai gali užteršti vandenį. Nedidelius tvenkinėlius verta uždengti ant rėmo pritvirtintu tinklu.

 

Gyvatvorės

*Vasaros antroje pusėje atžėlusias gyvatvores dar galite apkarpyti. Vėliau genėti nepatartina, nes nukirptos šakelės sunkiau užgyja, pumpurai nebesivysto.

*Nekarpomos žydinčios gyvatvorės. Jų šakeles reikia išsaugoti, jei norite sulaukti žiedų.

*Visžales gyvatvores dar galima patręšti kalio ir fosforo trąšomis.

*Rugsėjį prisirinkite kaulenių, gudobelių, raugerškių vaisių. Nuvalius minkštimą, sėklos nuplaunamos ir pasėjamos dauginimo lysvėje arba trumpai apdžiovinamos ir paruošiamos stratifikuoti per žiemą. Taip be jokių investicijų per 2‒3 metus užsiauginsite sodinukų.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius