Aplinkos puoselėtojo užrašai sausį
Rožynas žiemą
Kadangi žiemos orai sunkiai prognozuojami, rožininkas net sausį negali ramiai ilsėtis. Vis reikia sekti orų prognozes ir pagal jas rūpintis dengiamais augalais. Viena kita šaltesnė dieną didelės įtakos neturi, bet ilgiau nei savaitei nusistovėję šiltesni ar daug šaltesni orai verčia grįžti prie rožių. Ilgesni atodrėkiai ne mažiau klastingi: storai uždengti krūmai pradeda šusti, bunda pumpurai, prasideda ligos. Esant teigiamai temperatūrai, dangą reikia pajudinti, kad patektų šiek tiek oro ir patikrinti, ar nesikaupia drėgmė. Paspaudus stipriam šalčiui, reikės papildomai daržo plėvelės ar eglišakių.
Alpinariumas
Alpinariumo šlaitai – tai vieta, kur sunkiausiai laikosi sniegas. Tai vėjas nupusto, tai saulės spinduliai išgarina. O pliki augalai žiemą labai pažeidžiami. Jei galite, alpinariumą papildomai apkaskite sniegu.
Puskrūmiai – prožirniai, levandos ir panašūs – gali nukentėti nuo saulės spindulių. Šaltą ir giedrą dieną saulė tiesiog nudžiovins iš sniego kyšančias viršūnes. Tokius augalus iš anksto uždenkite viena kita eglišake ar lenta.
Nuo saulės reikia pridengti ir alpinariumo spygliuočius. Sudarykite jiems šešėlį, kol žemė įšalusi.
Gyvatvorės ir lianos
*Prie namo sienų prigludusios lianos peržiemoja geriau nei esančios ant tvorų ir atramų sode. Juk namo sienos – tai užuovėja ir papildoma šiluma.
*Labai šaltomis žiemomis gali nukentėti įvairūs sausmedžiai, smailialapės aktinidijos, laipiojančiosios hortenzijos, triskiaučiai vynvyčiai. Šias lianas, nenuėmę nuo atramų, apgaubkite keliais sluoksniais daržo plėvelės.
*Jaunos gyvatvorės nepakelia šlapio sniego naštos. Jų nupurtykite, kad neišlankstytų šakelių ir nesugadintų taisyklingos formos.
*Tankiose gyvatvorėse mėgsta slėptis smulkūs paukšteliai, ypač žvirbliai. Tegul lesykla būna kur nors netoliese.
Pixabay nuotr.