• rugsėjo 21 d., Šeštadienis

Apsaugos priemonės nuo bulvių maro

Auginant bulves, ypač komercinėms reikmėms, apsauga nuo maro be fungicidų beveik neįmanoma. Lietuvoje yra registruota nemažai fungicidų, leidžiamų naudoti tik profesionaliuose ūkiuose. Jei jūs nesate ūkininkas ir bulves auginate tik sau, naudokite produktus, skirtus neprofesionaliems naudotojams. Jais bulvės purškiamos daugiausia nuo maro ir sausligės.

Purškiama, kai susidaro palankios sąlygos marui, sausligei plisti, bet ne vėliau kaip pasirodžius pirmiesiems jų požymiams. Ligai palankiomis sąlygomis dienų skaičius tarp purškimų turėtų būti mažesnis, o mažiau palankiomis – didesnis. Tinkamiausias laikas naudoti fungicidus pirmą kartą – kai bulvienojai uždengia tarpuvagius arba kai bulvės pasiekia 20–30 cm aukštį ir vyrauja ligai plisti palankios meteorologinės sąlygos. Patartina nuolat tikrinti, ar dar nepasirodė pirmieji požymiai. Esant maro plitimo rizikai, kai meteorologinės sąlygos palankios ar netoliese pastebėta ligos židinių, net ir nesant matomų požymių bulves būtina nupurkšti pirmą kartą.

Ar įmanoma bulvių užsiauginti nepurškiant chemikalais? Galima. Be abejo, pirmiausia turėtų būti geros oro sąlygos, ligai atsparios veislės, optimalus tręšimas (azotinių trąšų perteklius augalus padaro ypač neatsparius). Augalinių ekstraktų pagrindu pagaminti produktai stiprina bulves ir didina jų atsparumą ligoms, tik purkšti reikia nelaukiant, kol pradės sirgti, reguliariai, kas 7–10 dienų.

Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
download udemy paid course for free
download redmi firmware
Download WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugsėjo 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:02, leidžiasi 19:20.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 14:49.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 14 d.
  • Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė
  • Šv. Matas, Alutinis. Bobų vasara. Tarptautinė taikos diena. Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Miškininko diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Džiovinkite vaistažoles, darykite gydomąsias pagalves. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus, naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Kai rudens dieną vorsiūliai visur laukus apdraiko – lauk rytoj giedros.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus