• rugsėjo 25 d., Penktadienis

Ar reikia nupjauti braškių lapus?

Nemažai ginčų kelia klausimas – reikia ar nereikia po derliaus pjauti braškių lapus. Kiekvienas augintojas turi savo nuomonę. Mokslininkai teigia, kad sveikų lapų pjauti nereikia, tik nusėtus rudomis dėmėmis, margus, susisukusius. Su jais iš braškyno išnešama daug kenkėjų ir ligų pradų. Jei darbo nepadarėte iki rugpjūčio mėnesio, vėliau jo nesiimkite, nes sumažės kitų metų braškių derlius, kereliai blogiau žiemos. Lapus pjaukite 2–3 cm aukščiau ragelių (pirmiausiai ankstyviausių veislių, vėliausiai – vėlyviausių) ir sudeginkite. Augalus tuoj pat patręškite mineralinėmis trąšomis su mikroelementais (įterpkite į dirvą), gerai supurenkite tarpueilius. Jei senus lapus paliksite, nupurškite 1 proc. Bordo tirpalu ar topazu.

 

 

Naujame braškyne sodinkite tik aukštos kategorijos, geros veislės daigus su išsivysčiusiomis šaknimis, išaugintus veisliniuose daigynuose. Žinoma, galima užsiauginti ir savo daigų. Netiesa, kad geri tik pirmieji, įsišakniję arčiausiai kero. Tinka visi. Geras daigas turi 3–4 lapus ir tankų, iki 5 cm ilgio šaknų kuokštą. Jei šaknys per ilgos ir jų daug, apipjaustykite. Daigus sodinkite į gilias duobutes. Šaknis paskleiskite, antraip, nesiliesdamos su dirvožemiu, kuokšto viduryje esančios pradeda pūti.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Sekite mus

Šiandien

  • Rugsėjo 25 d., penktadienis
  • Saulė teka 07:08, leidžiasi 19:10
  • Mėnulis Ožiaragyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 24 d.
  • Aurelija, Kleopas, Rimvydė, Vaigintas
  • Mokymosi šeimoje diena
  • Šaknų dienos. Tinkama diena sodinti medžius ir krūmus, spygliuočius, persodinkite, dalinkite bijūnus, kitas daugiametes gėles, rabarbarus, rūgštynes. Netinkama diena konservuoti, genėti medžius, krūmus, kompostuoti.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokiais būdais ruošiate daugiausia atsargų žiemai?

Įvykių kalendorius