• rugsėjo 25 d., Penktadienis

Ar žinote, kad…

Keli vertingi patarimai, padėsiantys džiaugtis gausesniu ir gardesniu derliumi, dailesne aplinka.

 

 

…Dažnai vejoje (ypač pavėsingoje vietoje) dėl drėgmės pertekliaus, azoto stygiaus, rūgščios dirvos, spygliuočių kaimynystės atsiranda samanų. Ypač sunku jas išnaikinti dobiliukais užsėtame plote. Kol samanų nedaug, jas geriausia išrauti, išgrėbstyti. Jeigu priaugo daug, naudokite geležies sulfatą (50 g į 1 m2). Jį išbersite tolygiau, sumaišę su žemėmis, biriu kompostu ar smėliu.

…Alyvinius obuolius, persikus, abrikosus, kriaušes geriausia skinti subrendusius. Ant medžių likę vaisiai užauga didesni, geresnės kokybės. Raudonuosius serbentus skinkite su šakutėmis, atsargiai. Dažnai su kekėmis nuplėšiami lapai ir pažeidžiami pažastyse esantys pumpurai.

…Nereikia laukti, kol pomidorų vaisiai paraus ir sunoks ant krūmų, nors daugelis įsitikinę, jog tokie skaniausi. Skinti reikia pabalusius ir vos pradėjusius keisti spalvą. Ant kerų sunokę pomidorai gerokai sumažina likusį derlių. Saldžiąsias paprikas reikia skinti tik gerai subrendusias.

…Išnaikinti peles ir kitus graužikus padeda miltų ir cemento mišinys (1:1). Jį reikia išpilstyti į mažus indelius arba paberti ant kartono ar storesnio popieriaus rūsyje, ant viršaus užberti miltų. Šis jaukas vilioja tik graužikus.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Sekite mus

Šiandien

  • Rugsėjo 25 d., penktadienis
  • Saulė teka 07:08, leidžiasi 19:10
  • Mėnulis Ožiaragyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 24 d.
  • Aurelija, Kleopas, Rimvydė, Vaigintas
  • Mokymosi šeimoje diena
  • Šaknų dienos. Tinkama diena sodinti medžius ir krūmus, spygliuočius, persodinkite, dalinkite bijūnus, kitas daugiametes gėles, rabarbarus, rūgštynes. Netinkama diena konservuoti, genėti medžius, krūmus, kompostuoti.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokiais būdais ruošiate daugiausia atsargų žiemai?

Įvykių kalendorius