Ar žinote, kad užsiauginti melionų nesunku?

Melionai šilumamėgiai, bet daržininkai mėgėjai geba jų užsiauginti šiltnamiuose. Auginimas panašus į agurkų. Balandžio mėnesį arba gegužės pradžioje į durpinius puodelius pasėjamos sėklos. Gegužės pabaigoje daigai pasodinami šiltnamyje. Derlius ir vaisių kokybė labai priklauso nuo vasaros orų.
„Ar galima parduotuvėje pirktas prieskonines žoleles persodinti į didesnius vazonus ir auginti patalpoje, o pavasarį išnešti į balkoną?“
Daugumą prieskoninių augalų galima persodinti ir ilgai laikyti balkone. Vieni auga geriau, kiti blogiau. Jie iš karto reaguoja į pasikeitusias sąlygas – numeta dalį lapelių, bet po kurio laiko prisitaiko. Visą vasarą skanausite mėtų, petražolių, rozmarinų lapelius.
„Rudenį sukasiau pievelę. Dabar, pavasarį, vėl ją perkasiau ir išrinkau velėnas. Ar tiks tokia žemė sėti daržovėms arba sodinti bulvėms? Ką dar galima sėti? Kokių trąšų reikia ir kiek? Ar tinka perpuvęs mėšlas?“
Taip paruoštoje žemėje augintinos bulvės ir įvairios stambios daržovės. Pirmaisiais metais čia gali pridygti daugiau piktžolių nei seniai dirbamame darže. Tad smulkias daržoves ir prieskoninius augalus galėsite sodinti dar po metų. Kadangi nežinome, kokia yra žemė (priesmėlis ar molis, kiek puvenų), patartume naudoti universalias kompleksines daržo trąšas. Jų normos nurodytos ant pakuotės. Gerai perpuvusiu mėšlu pagerinus žemę, mineralinių trąšų reikės mažiau.
„Kokiu atstumu šiltnamyje sodinti pomidorus?“
Atstumai tarp pomidorų priklauso nuo veislės augumo, kerų formavimo (paliekami vienas ar du stiebai). Dažniausiai jie sodinami kas 50–70 cm.