• birželio 17 d., Antradienis

Ar žinote, kaip pavasarį prižiūrėti gražuoles raganes?

Pavasarį vijoklių priežiūra priklauso nuo jų rūšies. Šiuo metų laiku orai nepastovūs, tad prieš darbus sode patikrinkite, ką sako kalendorius, ir kokia temperatūra yra iš tiesų. Žinoma, pavasarį ne tik prižiūrėkite senas lianas, bet ir sodinkite naujas. Iš anksto paruoškite vietą, pagerinkite dirvožemį duobėse, pastatykite atramas.


 

Kovo mėnesį, žvilgtelėję po raganių dangomis, pastebėsite, kad jau prasidėjo vegetacija – pamatysite išsipūtusius pumpurėlius. Bet tai dar nereiškia, kad šiuos augalus jau reikia nudengti. Dar ne.

Balandžio mėnesį dangas nuimkite po truputį, o visiškai augalus atidenkite, kai pasibaigs didieji šalčiai. Raganės nebijo iki 5–8 ºC šilumos. Jos suglemba, bet nenušąla. Jeigu augalai užkloti durpėmis ir eglišakėmis, pradžioje nuimkite keletą šakų, vėliau dar keletą. Nereikia skubėti. Jeigu raganę, ypač jaunutę, labai anksti pakelsite nuo žemės, ji apšals. Nenudengta gali būti ir iki gegužės mėnesio – nei numirs, nei nušus.

Nudengtas raganes, kol dar guli ant žemės, reikėtų nupurkšti profilaktinėmis priemonėmis nuo ligų. Parduotuvėse yra daugybė priemonių, tiks fungicidai arba mėlynasis akmenėlis. Nupurkštų raganių neskubėkite kelti – palaikykite dieną kitą ant žemės.

Jeigu krūmas guli negenėtas, pavasarį būtina nukarpyti visas pernai žydėjusias viršūnes, nudžiūvusias šakeles. Vienas raganes reikia patrumpinti daugiau, kitas mažiau. Saikingai patrumpinsite palikdami 1 ar 1,5 m. Raganių genėjimas priklauso nuo jų rūšies, veislės ir nuo to, kam auginamos. Jeigu augalai pasodinti prie sienelės, gyvatvorės, užtvaros ar tvoros, šakas palikite ilgesnes. Smulkiažiedžių trumpinti beveik visai nereikia. Jeigu raganės yra krūminės, nukirpkite palei žemę, stambiažiedes palikite 1–1,5 m ilgio.

Gegužės mėnesį raganės jau pririštos, žaliuoja, todėl galima pradėti tręšti. Jei dirvožemis labai geras, prieš sodinimą jį pagerinote kompostu ir papuvusiu mėšlu, tai pirmaisiais metais daugiau trąšų nereikia. Jeigu raganei antri, treti ar daugiau metų, atsižvelgiama į dirvožemį. Jei jis labai prastas (smėlis, durpės), tręšiama kas porą savaičių. Jei dirvožemis trąšus, derlingas, vieną kartą tai daroma gegužę, paskui – birželį, vėliau – liepą. Rugpjūtį jau nebūtina. Geriausios trąšos – kompleksinės, tinkančios žydinčioms gėlėms. Jose yra visų reikiamų mikroelementų. Galite nusipirkti ir specialių trąšų vijokliams.

 



Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 17, antradienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58.
  • Mėnulis teka 01:09, leidžiasi 11:18.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Daugantas, Laura, Vilmantė, Adolfas, Adolfina, Grigalius, Rimvydas
  • Islandijos nepriklausomybės diena. Pasaulinė kovos su dykumų plitimu ir sausromis diena.
  • Lapų diena. Galima laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles, ravėti, tręšti. Naikinkite pelėsius. Nerekomenduojama sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti derliaus, jo sandėliuoti ir konservuoti.
  • Jei birželis karštas, tai gruodis bus šaltas.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius