Atramos vaiskrūmiams

Vaiskrūmiai augs taisyklingai, o šakelės tiesiog bus aplipusios uogomis ir vaisiais, jei juos, prireikus, tinkamai paremsime.

 

 

 

Kodėl reikalingos atramos?

 

Paremti būtina kamieninius agrastus ir serbentus. Be specialių atramų, kurias sudaro kuoleliai ir tarp jų ištiestos vielos, negalėsime tinkamai užauginti ir vynuogių. Jų reikia ir bedyglėms gervuogėms, ant antramečių stiebų žiedus ir uogas formuojančioms avietėms.

Kuoleliai stiebiniams vaiskrūmiams turi būti tvirti ir stabilūs. Šiuo atveju geriau naudoti apie 15–20 mm skersmens metalinius vamzdelius. Apatinis galas užcementuojamas, kad į vidų nepatektų drėgmės. Vamzdeliai nudažomi dažais (patartina žaliais). Jie smeigiami į žemę taip, kad viršūnė būtų viename lygyje su vaismedžio lajos pradžia.

Bedyglėms gervuogėms, antraisiais metais derančioms avietėms padaromos panašios atramos kaip ir vynuogėms. Į žemę (0,5 m gilį) įkalami du metaliniai vamzdeliai, kurių skersmuo 30–40 mm, o aukštis 2 m. Tarp jų trimis eilėmis 50, 100 ir 150 cm aukštyje ištiesiamos 2 mm skersmens vielos. Bedygles gervuoges galima auginti ir prie pavienių kuolelių, tik joms reikės padėti kilti į viršų, keliose vietose pririšant stiebus.

 

Kaip tinkamai paremti ir pririšti?

Šaknys ne tik siurbia vandenį ir maisto medžiagas, siunčia jas į kamieną, bet ir padeda augalui įsitvirtinti žemėje. Būtent dėl to jauni sodinukai, pasodinti naujoje vietoje ir dar gerai neįsišakniję, turi būti paremti. Atsižvelgiant į vaismedžio augimą, naudojami 1–3 kuoleliai. Jie tarnauja 2–4 sezonus, o vėliau, jei reikia, pakeičiame tinkamesniais.

Vienas plonas medinis kuolelis neatliks savo funkcijos tinkamai. Jokiu būdu negalima smeigti jo tiesiai į šaknis, nes pažeisime. Parėmę vaismedį apžiūrėkime, ar kuoleliai nepateko tarp šakų ir jų neliečia. Tai labai svarbu, nes per aukštai iškilę galai gali jas pažeisti. Puiku, jei jie yra ties vaismedžio lajos pradžia.

Vienu kuoleliu paremtas vaismedis pririšamas kamieno apačioje ir ties lajos pradžia. Jei naudojamos dvi atramos, kamienas pritvirtinamas dviem elastingais raiščiais prie kamieno ties lajos pradžia. Jei vaismedis atremiamas į tris kuolelius, pririšamas trimis atskirais raiščiais.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 29, penktadienis.
  • Saulė teka 06:58, leidžiasi 19:50.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:51
  • Mėnulis Šaulyje 21:51, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 25 d.
  • Almantė, Bertoldas, Helmutas, Manvydas, Narcizas
  • Lietuvos įstojimo į NATO diena. Didysis penktadienis
  • Lapų diena tęsis iki vėlumos. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles.
  • Jei noragai kovo mėnesį blizga, tai balandžio mėnesį rūdys.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius