• birželio 17 d., Antradienis

Atsakymai auginantiems augalus šiltnamyje, darže, balkone

Amarai apsigyveno šiltnamyje? O gal reikia „iškraustyti“ skruzdes? Kaip auginti baklažanus? O ką daryti, jei žemė darže labai rūgšti? Į šiuos ir kitus augintojams aktualius klausimus atsako specialistai.

„Šiltnamyje pasodintas paprikas užpuolė amarai. Kaip ir kuo juos naikinti, nes pradėjo suktis augalų viršūnės?“
Amarus galima naikinti insekticidais, kalio muilo „Žaliasis“ tirpalu, česnakų arba tabako nuoviru.

„Kaip šiltnamyje išnaikinti skruzdėles?“
Skruzdėles galima naikinti liaudiškomis priemonėmis: ant skruzdėlynų užbarstant pelenų, maltos kavos, smulkintų česnakų arba purškiant insekticidais. Šiuo metu parduotuvėse galima įsigyti efektyvių preparatų.

„Šiemet pasisodinau šiltnamyje kelis baklažanus. Auga neblogai, jau žydi, bet supratau, kad visai nežinau, kaip juos auginti. Galbūt reikia išskabyti ūglius kaip pomidorams? Patarkite, kaip baklažanus prižiūrėti.“

Baklažanai – lėtai augantys ir labai mėgstantys šilumą augalai. Palankiausia temperatūra – 25–28 C. Auga nedideliais krūmeliais, todėl patartina palikti vidutiniškai po 4 stipriausias šakas. Tręšiami kaip pomidorai.

„Kodėl pradėjo raudonuoti braškių lapai? Jos pasodintos pirmi metai, auga šiek tiek pavėsyje, žemė labai drėgna.“
Tikriausiai braškes pažeidė šviesmargė. Ši grybinė liga greitai plinta drėgnose vietose. Ant lapų susidaro raudonos su baltu centru dėmės, kurios vėliau gali susilieti. Nuskynus uogas, juos reikia nupjauti, išnešti iš braškyno ir sudeginti. Pavasarį būtina nugrėbti senus lapus, išravėti piktžoles, nepertręšti azotinėmis trąšomis ar mėšlu. Pavasarį ir nuskynus uogas kerelius reikia nupurkšti fungicidais.

„Darže sunkiai auga augalai. Daržo žemė labai rūgšti – vien kietos samanos paviršiuje, tiesiog luobas susidaręs. Kalkinau, bet nieko gero. Prašyčiau patarti, ką daryti?“
Kuo dažniau purenkite dirvos paviršių, tada samanos (tiksliau – kerpsamanės) negalės augti. Be to, būtina kalkinti. Venkite dirvą rūgštinančių mineralinių trąšų, neberkite spygliuočių pjuvenų ir spyglių, rūgščių durpių.

„Kaip dažnai reikia laistyti balkone auginamą pomidorą?“
Neįmanoma pasakyti, kaip dažnai reikia lieti augalą. Tai priklauso nuo jo dydžio, vazono talpos ir žemės mišinio, kurioje pusėje (pietų ar šiaurės) yra balkonas, dienos saulėtos ar lietingos. Kasdien tikrinkite žemės paviršių vazone: jei išdžiūvo maždaug iki 1 cm gylio – laikas lieti. Tai daryti geriausia ryte arba vakare. Vandens pilama tiek, kad sudrėktų visa žemė. Po pusvalandžio jo perteklių iš padėklo būtina išpilti.

„Balkone auginu žemuoges ir pastebėjau, kad ant apatinės lapų pusės atsirado daug mažų baltų vabaliukų. Kas tai ir kaip galėčiau juos išnaikinti? Ar subrendę žemuogių vaisiai bus sveiki?“
Maži balti vabaliukai, jeigu jie yra apie 1,5 mm ilgio ir turi ryškius baltus sparnus, yra šiltadaržiniai baltasparniai. Dažniausiai išplinta antroje vasaros pusėje. Uogoms mezgantis ir nokstant cheminių priemonių naudoti nepatartina, todėl galima kalio muilo „Žaliasis“ tirpalu gausiai apipurkšti apatines lapų puses. Suaugusius skraidančius vabzdžius naikinkite prie augalų įsmeigdami į žemę geltonų lipnių lapelių-gaudyklių. Jų galima įsigyti sodo reikmenų parduotuvėse.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 17, antradienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58.
  • Mėnulis teka 01:09, leidžiasi 11:18.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Daugantas, Laura, Vilmantė, Adolfas, Adolfina, Grigalius, Rimvydas
  • Islandijos nepriklausomybės diena. Pasaulinė kovos su dykumų plitimu ir sausromis diena.
  • Lapų diena. Galima laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles, ravėti, tręšti. Naikinkite pelėsius. Nerekomenduojama sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti derliaus, jo sandėliuoti ir konservuoti.
  • Jei birželis karštas, tai gruodis bus šaltas.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius