• birželio 18 d., Trečiadienis

Augalų ir indų kompozicijos sode

Indų kompozicijos paįvairina sodo vaizdą ir sustiprina pageidaujamą stilių. Šis pavasaris, nors ir įsibėgėjęs, vis dar negali pasigirti augmenijos gausa ir žvilgsnį prikaustančiais gėlių deriniais. Todėl indų kompozicijos su vešančiais augalais bus sodą pagyvinantys akcentai.
 

Pateikiame kelias idėjas

Skiepytas Fortūno ožekšnis žaviai atrodo įstatytas į dekoratyvų aukštą pintą indą. Kad jo nenuverstų vėjas, ant dugno patartina padėti ką nors sunkaus, pavyzdžiui, akmenį. Šį ožekšnį, perkeltą į sodą, žiemai reikia pridengti arba įnešti į namo vidų. Medelio apačia papuošta kalceoliarijomis (Calceolaria). Jų vazonėliai tiesiog sukišti į indą ir pastatyti ant aukšto pagrindo. Kalceolarijos, kilusios iš Andų kalnų, pas mus labiau žinomos kaip kambariniai augalai. Jos mėgsta saulę ir laidžią dirvą.

Viename masyviame inde sukurta jauki kompozicija iš smidrų (Asparagus), kalankių (Kalanchoe beharensis) ir karklų šakelių. Kalanchoe beharensis – namuose retai žydintis iki 60–90 cm aukščio augalas. Jį galima formuoti. Tinka durpinės žemės ir smėlio mišinys arba kaktusams ir sukulentams skirtas substratas. Nebijo sausos žemės, todėl ji retkarčiais gali visai išdžiūti. Tręšiamas bet kokiomis skystomis mineralinėmis trąšomis. Smidrai mėgsta šviesą, reguliarų laistymą. Vėsesniu oru laistyti galima mažiau. Vasarą rekomenduojama keletą kartų per savaitę purkšti vandeniu. Pavasarį ir vasarą, kartą per dvi savaites, šie augalai tręšiami mineralinėmis trąšomis.

Lauke ant žemės, terasoje ir balkone ant grindinio labai populiaru statyti sunkius ir temperatūrų kaitai atsparius vazonus (pavyzdžiui, šamotinius). Keliuose tokiuose induose susodintos pelargonijos (Pelargonium). Kad aiški forma ir šaltoka spalva atrodytų ne monotoniška, o žaisminga, vienodi indeliai sustatomi į paprastą medinę dėžę. Vienmetes gėles (pelargonijas, petunijas, nasturtes) rekomenduojama sodinti į apvalius vazonus, nes jie atitinka šių gėlių kamuolio formos šaknis, kurios dažnai pažeidžiamos persodinant.

Iš plastikiniuose induose augančių tujų (Thuja) suformuota natūrali sienelė nuo vėjų. Tokie indai pakelia ir didžiausius šalčius. Jie lengvi ir pigūs, sienelės nepraleidžia drėgmės, todėl žemė išdžiūsta ne taip greitai. Tačiau būtina naudoti tinkamą drenažą, kitaip gėlių šaknys gali užmirkti. Į plastikinius vazonus su vandeniui laidžiu puriu substratu geriau sodinti drėgmę mėgstančius augalus. Vis dėlto tikras medžiagas, aukštą kokybę ir estetiką vertinantys žmonės plastiko gaminius renkasi rečiau, o pirmenybę teikia natūralioms medžiagoms.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 18, trečiadienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:59.
  • Mėnulis teka 01:17, leidžiasi 12:44.
  • Mėnulis Žuvyse. Delčia 22:19
  • Marcelinas, Vaiva, Morkus, Marina, Ginbutas, Erdmantas, Erdmantė, Erikas, Rytis, Rytė
  • Lapų diena. Galima laistyti, purkšti augalu, ravėti, tręšti. Naikinkite pelėsius.
  • Prietaras: Šią dieną iki vidurdienio išrautos piktžolės neatžels niekada ar labai sunkiai.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius