• gegužės 29 d., Penktadienis

Augalų reanimacija – būna ir taip

Kai grįžtame namo po atostogų, vienas iš skubiausiai atliktinų darbų yra kambarinių augalų laistymas. Kai kuriuos jų gali tekti net reanimuoti.

 

Saulės smūgis

Sudžiūvę lapai, kurie atsidūrė per arti lango – pietinės ar vakarinės pusės – rodo, kad augalai nudegė salėje. Nieko stebėtino, juk ten karščiausiomis dienomis temperatūra peržengia 40 °C ribą.

Ką daryti? Kol tęsiasi karščiai, augalą patraukite nuo lango ar nuleiskite žaliuzes. Nukirpkite sudžiūvusius lapus ir stiebus. Jei substratas yra perdžiūvęs, augalą pamerkite 15–30 minučių į dubenį su vandeniu. Svarbu, kad šis nebėgtų per vazono kraštus iš viršaus. Palaukite, kol substratas prisigers vandens iš apačios. Įkaitusio augalo nelaistykite ir nemerkite į šaltą vandenį, nes staigus temperatūros pasikeitimas pakenks.

 

Ištįsę ūgliai

Jei kuris nors namiškis prieš išvažiuodamas atostogauti perkėlė augalą nuo palangės į kambario gilumą, grįžę pamatysite, kad jis pasisukęs lango link, lapai šviesiai žali, o ūgliai ištįsę.

Ką daryti? Augalą perneškite arčiau šviesos šaltinio (būtinai atsižvelkite į jo poreikius). Galite jį palikti ir senoje vietoje, bet vazoną apsukite 180 laipsnių kampu. Šiuo atveju pavėsyje buvusi augalo dalis gaus daugiau šviesos. Labai ištįsusius stiebus patrumpinkite.

 

Telkšanti bala

Apdairūs ir rūpestingi šeimininkai labai dažnai prieš išvažiuodami padėkliukus, kuriuose stovi vazonai, pripila vandens. Gausiai palaistytų augalų šaknys drėgname substrate negali susidoroti su drėgmės pertekliumi ir dūsta. Paradoksalu, bet jie pradeda vysti.

Ką daryti? Užmirkusiame substrate augusį augalą išimkite ir apžiūrėkite. Jei dalis šaknų supuvo, patrumpinkite jas iki gyvųjų dalių. Augalą pasodinkite į naują substratą. Apgenėkite ir stiebus. Jei didesnė dalis šaknų supuvo, jį teks išmesti.


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
Biolan

Sekite mus

Šiandien

  • Gegužės 29, penktadienis.
  • Saulė teka 04:52, leidžiasi 21:41.
  • Mėnulis teka 11:20, leidžiasi 02:25.
  • Mėnulis Mergelėje 14:40, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 22 d.
  • Algedas, Erdvilė, Mažrimas, Magdalena, Magdė
  • Tarptautinė Jungtinių Tautų taikos saugotojų diena. Vyrų diena.
  • Šaknų diena. Sėkite, sodinkite daržoves, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, veją, dauginkite krūmus atlankomis. Persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Skiepykite. Netinkama diena sėti ir sodinti salotas, genėti gyvatvores, tręšti.
baseinai fontanai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Apie kokių augalų auginimą informacijos pasigendate / norėtumėte sužinoti daugiau?

Įvykių kalendorius