• rugsėjo 21 d., Šeštadienis

Augalų reanimacija – būna ir taip

Kai grįžtame namo po atostogų, vienas iš skubiausiai atliktinų darbų yra kambarinių augalų laistymas. Kai kuriuos jų gali tekti net reanimuoti.

 

Saulės smūgis

Sudžiūvę lapai, kurie atsidūrė per arti lango – pietinės ar vakarinės pusės – rodo, kad augalai nudegė salėje. Nieko stebėtino, juk ten karščiausiomis dienomis temperatūra peržengia 40 °C ribą.

Ką daryti? Kol tęsiasi karščiai, augalą patraukite nuo lango ar nuleiskite žaliuzes. Nukirpkite sudžiūvusius lapus ir stiebus. Jei substratas yra perdžiūvęs, augalą pamerkite 15–30 minučių į dubenį su vandeniu. Svarbu, kad šis nebėgtų per vazono kraštus iš viršaus. Palaukite, kol substratas prisigers vandens iš apačios. Įkaitusio augalo nelaistykite ir nemerkite į šaltą vandenį, nes staigus temperatūros pasikeitimas pakenks.

 

Ištįsę ūgliai

Jei kuris nors namiškis prieš išvažiuodamas atostogauti perkėlė augalą nuo palangės į kambario gilumą, grįžę pamatysite, kad jis pasisukęs lango link, lapai šviesiai žali, o ūgliai ištįsę.

Ką daryti? Augalą perneškite arčiau šviesos šaltinio (būtinai atsižvelkite į jo poreikius). Galite jį palikti ir senoje vietoje, bet vazoną apsukite 180 laipsnių kampu. Šiuo atveju pavėsyje buvusi augalo dalis gaus daugiau šviesos. Labai ištįsusius stiebus patrumpinkite.

 

Telkšanti bala

Apdairūs ir rūpestingi šeimininkai labai dažnai prieš išvažiuodami padėkliukus, kuriuose stovi vazonai, pripila vandens. Gausiai palaistytų augalų šaknys drėgname substrate negali susidoroti su drėgmės pertekliumi ir dūsta. Paradoksalu, bet jie pradeda vysti.

Ką daryti? Užmirkusiame substrate augusį augalą išimkite ir apžiūrėkite. Jei dalis šaknų supuvo, patrumpinkite jas iki gyvųjų dalių. Augalą pasodinkite į naują substratą. Apgenėkite ir stiebus. Jei didesnė dalis šaknų supuvo, jį teks išmesti.

Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
udemy paid course free download
download micromax firmware
Download Best WordPress Themes Free Download

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugsėjo 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:02, leidžiasi 19:20.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 14:49.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 14 d.
  • Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė
  • Šv. Matas, Alutinis. Bobų vasara. Tarptautinė taikos diena. Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Miškininko diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Džiovinkite vaistažoles, darykite gydomąsias pagalves. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus, naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Kai rudens dieną vorsiūliai visur laukus apdraiko – lauk rytoj giedros.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus