• rugpjūčio 13 d., Šeštadienis

Auginame kanas: ir vėl pavasaris…

Jei kanų žiedų nesulaukiate ar manote, jog kažką darote ne taip, galbūt priežastis – netinkamas dėmesys šioms gražuolėms artėjant pavasariui?

* Kanos greitai pajunta ilgėjančias dienas. Mažąsias persodinti reikia anksčiau – sausio pabaigoje arba vasario mėnesį. Išimkite augalus iš vazonėlių, patrumpinkite šaknis ir šakniastiebius padalinkite taip, kad kiekviena dalis turėtų po 2–3 stiprius pumpurus arba daigus. Sodinkite juos į atskirus vazonėlius su kompostine žeme.

* Kol kanos pradės dygti, vazonėlius laikykite šviesioje, vėsokoje (apie 15 ºC) vietoje. Žiemos mėnesiais šiltame kambaryje be papildomo apšvietimo išaugs silpni daigai.

* Augant daigams, laistoma vis gausiau. Išleidusios po vieną lapą kanos pradedamos tręšti.

* Ypač greitai kanos auga saulėtomis dienomis kovo mėnesį. Tegul jos džiaugiasi spinduliais ant šviesių palangių arba įstiklintuose balkonuose.

* Vasarą kanos gerai veša vazonuose prie šviesių langų pietų, pietvakarių ar pietryčių pusėje. Dar geriau jos jaučiasi balkone arba terasoje. Apžiūrėkite augalus – gal paaugo tiek, kad vėl reikia persodinti į didesnius vazonus.

* Lauke, atvirame balkone arba sode, kanos gali įsikurti tik pasibaigus šalnoms. Prie naujų sąlygų jos turi priprasti pamažu. Patalpoje užaugę stiebai ne visada pakankamai tvirti ir pajėgia atlaikyti stipresnius vėjo gūsius. Ir lapai gali apdegti gavę stiprią saulės spindulių dozę.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugpjūčio 13, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:51, leidžiasi 20:55.
  • Mėnulis teka 22:00, leidžiasi 07:07.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 12 d.
  • Diana, Ipolitas, Naglis, Arnas, Gilvilė, Kasijonas
  • Tarptautinė kairiarankių diena.
  • Lapų diena. Laistykite augalus, purkškite, genėkite gyvatvores, ravėkite. Augalus, kad žaliuotų ir vešėtų, tręškite. Naikinkite pelėsius. Negalima sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti ir sandėliuoti derliaus, konservuoti.
  • Jei oras vaiskus ir laukuose galima toli įžiūrėti, bet daiktai atrodo maži – bus geras oras.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius