• rugsėjo 25 d., Penktadienis

Auginame mandarinus: kaip juos palepinti?

Ruduo – vaisių metas. Gėrimės dekoratyvinių paprikų ir kiauliauogių spalvomis, balkono vazone užaugusiais pomidorėliais. O patys gražiausi – vaisiais apkibę medeliai. Nedidukų citrinmedžių, pasipuošusių auksu žėrinčiais kamuoliukais, grožiui sunku atsispirti.

* Daugiausia šviesos gauna prie pietinių, pietrytinių ir pietvakarinių langų stovintys augalai. Kad vasarą nekaistų šaknys, vazonai nuo lango pusės pridengiami popieriumi arba šviesiu audeklu. Labai karštomis ir saulėtomis dienomis juos reikėtų patraukti atokiau.

* Citrinmedžiai mėgsta apydrėgnę žemę ir nelabai sausą orą. Vasarą kasdien tikrinkite žemės drėgnumą. Gal pakaitinusi saulė ją išdžiovino? Perdžiūvęs medelis atsigauna labai sunkiai. Laistymo vanduo turi būti šiltas.

* Kai dienos šiltos, citrinmedžius galima išnešti į balkoną, terasą arba sodą. Ten juos sustatyti reikėtų taip, kad neperkaitintų vidurdienio saulė.

* Rudenį, vėstant orams, laikas medeliams grįžti į patalpas. Negalima vėluoti, nors ir atrodo, kad jie lauke jaučiasi labai gerai. Juk kambaryje tikrai bus mažiau šviesos, o dienos jau trumpėja. Be to, staiga patekę į sausą orą citrinmedžiai pradeda mesti lapus. Tai nepalankių sąlygų ženklas, todėl juos naudinga dažnai purkšti ir tamsiausiomis dienomis papildomai apšviesti dienos šviesos lempomis.

* Citrinmedžiai jautriai reaguoja į vietos pakeitimą. Negalima iš karto 180º kampu pasukti jų nuo lango (tai daroma kas savaitę po truputį), nuolat kilnoti iš vienos vietos į kitą. Ypač prie vietos pripranta seni medžiai. Pernešus kitur, jie gali numesti visus lapus ir ilgai neaugti.

* Ruduo ir žiema – nepalankiausias metas. Kambariuose oras sausas, tad augalus kasdien reikia apipurkšti vandeniu. Oro temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 12–16 ºC. Per daug šilumos taip pat negerai, nes augalai nejaučia ramybės periodo, stengiasi augti net žiemą. Tad jeigu kambaryje žiemą yra 20–25 ºC šilumos, medelius būtina purkšti rytą ir vakare, papildomai apšviesti.

* Citrinmedžiai tręšiami visus metus: nuo spalio iki sausio – kartą per mėnesį ar dar rečiau, vasarį–rugsėjį – du kartus per mėnesį. Tinka kompleksinės trąšos su mikroelementais. Dauguma augintojų pataria jas kaitalioti su organinėmis.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Sekite mus

Šiandien

  • Rugsėjo 25 d., penktadienis
  • Saulė teka 07:08, leidžiasi 19:10
  • Mėnulis Ožiaragyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 24 d.
  • Aurelija, Kleopas, Rimvydė, Vaigintas
  • Mokymosi šeimoje diena
  • Šaknų dienos. Tinkama diena sodinti medžius ir krūmus, spygliuočius, persodinkite, dalinkite bijūnus, kitas daugiametes gėles, rabarbarus, rūgštynes. Netinkama diena konservuoti, genėti medžius, krūmus, kompostuoti.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokiais būdais ruošiate daugiausia atsargų žiemai?

Įvykių kalendorius