• balandžio 20 d., Šeštadienis

Auginame mandarinus: kaip juos palepinti?

Ruduo – vaisių metas. Gėrimės dekoratyvinių paprikų ir kiauliauogių spalvomis, balkono vazone užaugusiais pomidorėliais. O patys gražiausi – vaisiais apkibę medeliai. Nedidukų citrinmedžių, pasipuošusių auksu žėrinčiais kamuoliukais, grožiui sunku atsispirti.

* Daugiausia šviesos gauna prie pietinių, pietrytinių ir pietvakarinių langų stovintys augalai. Kad vasarą nekaistų šaknys, vazonai nuo lango pusės pridengiami popieriumi arba šviesiu audeklu. Labai karštomis ir saulėtomis dienomis juos reikėtų patraukti atokiau.

* Citrinmedžiai mėgsta apydrėgnę žemę ir nelabai sausą orą. Vasarą kasdien tikrinkite žemės drėgnumą. Gal pakaitinusi saulė ją išdžiovino? Perdžiūvęs medelis atsigauna labai sunkiai. Laistymo vanduo turi būti šiltas.

* Kai dienos šiltos, citrinmedžius galima išnešti į balkoną, terasą arba sodą. Ten juos sustatyti reikėtų taip, kad neperkaitintų vidurdienio saulė.

* Rudenį, vėstant orams, laikas medeliams grįžti į patalpas. Negalima vėluoti, nors ir atrodo, kad jie lauke jaučiasi labai gerai. Juk kambaryje tikrai bus mažiau šviesos, o dienos jau trumpėja. Be to, staiga patekę į sausą orą citrinmedžiai pradeda mesti lapus. Tai nepalankių sąlygų ženklas, todėl juos naudinga dažnai purkšti ir tamsiausiomis dienomis papildomai apšviesti dienos šviesos lempomis.

* Citrinmedžiai jautriai reaguoja į vietos pakeitimą. Negalima iš karto 180º kampu pasukti jų nuo lango (tai daroma kas savaitę po truputį), nuolat kilnoti iš vienos vietos į kitą. Ypač prie vietos pripranta seni medžiai. Pernešus kitur, jie gali numesti visus lapus ir ilgai neaugti.

* Ruduo ir žiema – nepalankiausias metas. Kambariuose oras sausas, tad augalus kasdien reikia apipurkšti vandeniu. Oro temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 12–16 ºC. Per daug šilumos taip pat negerai, nes augalai nejaučia ramybės periodo, stengiasi augti net žiemą. Tad jeigu kambaryje žiemą yra 20–25 ºC šilumos, medelius būtina purkšti rytą ir vakare, papildomai apšviesti.

* Citrinmedžiai tręšiami visus metus: nuo spalio iki sausio – kartą per mėnesį ar dar rečiau, vasarį–rugsėjį – du kartus per mėnesį. Tinka kompleksinės trąšos su mikroelementais. Dauguma augintojų pataria jas kaitalioti su organinėmis.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 20, šeštadienis.
  • Saulė teka 06:04, leidžiasi 20:33.
  • Mėnulis teka 16:36, leidžiasi 05:23.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė (Agnetė), Traidenis
  • Kinų kalbos diena.
  • Šaknų diena. Sėkite ir sodinkite visas daržoves, gėles, vijoklius, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, daigus, persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Sėkite veją. Dauginkite dalindami, šaknydindami. Dirbkite žemę, purenkite, kaupkite. Nerekomenduojama sėti ir sodinti gūžinių salotų, genėti gyvatvorių, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržovių, vaisių.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius