• lapkričio 18 d., Pirmadienis

Aviečių kenkėjai: avietinis žiedgraužis

Avietinis žiedgraužis kenkia avietėms, gervuogėms, braškėms, žemuogėms ir erškėčiams. Vabalai prieš žydėjimą lapuose išgraužia nedideles skyles. Patelės, dėdamos kiaušinius į žiedpumpurius, pagraužia kelis centimetrus žiedkočių. Pažeisti žiedpumpuriai nulinksta ar nukrenta, neišsiskleidžia, paruduoja ir sudžiūsta. Iš jų nebesiformuoja uogų užuomazgos ir dėl to sumažėja derlius.

Suaugę vabalai yra 2–3 mm ilgio, pilkšvai juodi, ilgu straubleliu, apaugę tankiais pilkšvais plaukeliais. Lervos iki 3,5 mm ilgio, baltos, sulinkusios, storos, bekojės, rudomis galvomis, apaugusios retais plaukeliais. Pavasarį, kai oro temperatūra pakyla iki 16 °C, iš žiemojimo vietų išlenda vabalai. Jie maitinasi lapais. Patelės pradeda dėti kiaušinius į žiedpumpurius, po to pagraužia jų žiedkočius. Viena gali sugadinti apie 100 žiedpumpurių. Po 6–8 dienų išsirita lervos ir pažeistuose žiedpumpuriuose gyvena maždaug 25 dienas, kol virsta lėliukėmis. Lėliukės vystosi 7–11 dienų. Iš jų išsirita naujos kartos vabalai, kurie dar kelias dienas maitinasi jaunais lapais ir išsiskirsto į žiemojimo vietas. Per metus išsivysto viena šių kenkėjų karta.

Apsauga. Vabalai žiemoja dirvos paviršiuje, po nukritusiais lapais ar augalų liekanomis. Pravartu pokrūmiuose naikinti piktžoles, purenti tarpueilius. Jei avietynas naikinamas, būtina giliai suarti dirvą. Labai išplitus žiedgraužiams, avietes reikia nupurkšti insekticidais du kartus: 10–14 dienų iki žydėjimo ir prieš pat jį.

Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
lynda course free download
download micromax firmware
Free Download WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Lapkričio 18, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:55, leidžiasi 16:12.
  • Mėnulis teka 14:57, leidžiasi 01:25.
  • Mėnulis Avine 17.55, pilnėjantis, II ketvirtis.
  • Giniotas, Ginvydas, Ginvydė, Otas, Otonas, Romanas, Salomėja, Vestas
  • Latvijos nepriklausomybės diena.
  • Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, rinkti derlių, šaldyti vaisius, daržoves, rinkti vaistinius augalus. Rinkite šaltalankių, šermukšnių vaisius. Sukausčius dirvą gruodui, pamulčiuokite svogūnines, kitas daugiametes gėles. Jei nepasodinote žieminių česnakų, kuo greičiau tai padarykite. Iš karto juos užpilkite 5–7 cm storio durpių, pjuvenų ar medžių lapų sluoksniu. Nepalanku tręšti, pradėti džiovinti vaisius, prieskonines žoleles.
  • Sausas lapkritis – be vandens šulinys.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar jūsų tvenkinyje ar šulinyje vis dar nusekęs vanduo po vasaros sausros ?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus