• sausio 23 d., Ketvirtadienis
Didelis baneris puslapio viršuje

Aviečių kenkėjai: paprastasis avietinukas

Paprastasis avietinukas anksti pavasarį maitinasi žiedadulkėmis, apgraužia žiedų kuokelius ir piesteles. Vėliau jis skrenda ant aviečių ir pažeidžia lapus, žiedpumpurius, žiedus. Gegužę ir birželį patelės į žiedus deda kiaušinius. Iš jų išsiritusios lervos įsigraužia į žiedsosčius ir ten gyvena kenkdamos, kol sunoksta uogos. Po to jos nukrinta žemėn ir žiemoja. Per metus išsivysto viena kenkėjų karta. Vabalai lapuose ir žiedlapiuose išgraužia pailgas, nelygiais kraštais skyles. Pažeistos užuomazgos ar uogos gali deformuotis, sulėtėja augimas, o kartais jos būna nenatūraliai nusispalvinusios. Viduje randama viena ar kelios lervos.

Suaugę vabalai yra 3,5–4,5 mm ilgio, pailgi, pilkšvai juodi ar tamsiai rudi, apaugę pilkšvais ar geltonais plaukeliais. Lervos iki 7 mm ilgio, geltonos su ruda galva, sulinkusios, jų abu galai smailėjantys.

Apsauga. Nuo paprastojo avietinuko insekticidai naudojami tokiu pat laiku kaip ir nuo žiedgraužio: 10–14 dienų iki žydėjimą ir, jeigu reikia, pakartotinai prieš pat jį. Jeigu vienais metais kenkėjai buvo labai gausiai išplitę, tikėtina, kad kitąmet jų taip pat bus nemažai.


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Sausio 23, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 08:24, leidžiasi 16:38.
  • Mėnulis teka 07:39, leidžiasi 14:55.
  • Mėnulis Ožiaragyje, dylantis, IV ketvirtis. Delčia sausio 17 d.
  • Algimantas, Gunda, Raimundas, Ramojus.
  • Šaknų diena. Tręškite daigus, pasėtus namuose. Ruoškite žemės mišinius daigams. Tvarkykite namus, rūsius, naikinkite patalpų kenkėjus. Nerekomenduojama laistyti, pikuoti daigelių.
  • Jei sausis miglotas, tai žiemos pabaiga snieguota.
E-sėklos

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokius darbus atliekate sausio mėnesį?

Įvykių kalendorius

SS 2