Aviečių kenkėjai: paprastasis avietinukas

Paprastasis avietinukas anksti pavasarį maitinasi žiedadulkėmis, apgraužia žiedų kuokelius ir piesteles. Vėliau jis skrenda ant aviečių ir pažeidžia lapus, žiedpumpurius, žiedus. Gegužę ir birželį patelės į žiedus deda kiaušinius. Iš jų išsiritusios lervos įsigraužia į žiedsosčius ir ten gyvena kenkdamos, kol sunoksta uogos. Po to jos nukrinta žemėn ir žiemoja. Per metus išsivysto viena kenkėjų karta. Vabalai lapuose ir žiedlapiuose išgraužia pailgas, nelygiais kraštais skyles. Pažeistos užuomazgos ar uogos gali deformuotis, sulėtėja augimas, o kartais jos būna nenatūraliai nusispalvinusios. Viduje randama viena ar kelios lervos.

Suaugę vabalai yra 3,5–4,5 mm ilgio, pailgi, pilkšvai juodi ar tamsiai rudi, apaugę pilkšvais ar geltonais plaukeliais. Lervos iki 7 mm ilgio, geltonos su ruda galva, sulinkusios, jų abu galai smailėjantys.

Apsauga. Nuo paprastojo avietinuko insekticidai naudojami tokiu pat laiku kaip ir nuo žiedgraužio: 10–14 dienų iki žydėjimą ir, jeigu reikia, pakartotinai prieš pat jį. Jeigu vienais metais kenkėjai buvo labai gausiai išplitę, tikėtina, kad kitąmet jų taip pat bus nemažai.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biopon

Šiandien

  • Liepos 3, sekmadienis.
  • Saulė teka 04:48, leidžiasi 21:57.
  • Mėnulis teka 08:52, leidžiasi 00:15.
  • Mėnulis Mergelėje 15:30, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 29 d.
  • Anatolijus, Liaudmina, Liaudminas, Rytis, Rytė, Vaidilas, Vaidilė, Tomas
  • Tarptautinė diena be plastikinių maišelių
  • Šaknų diena. Sėkite, sodinkite virš žemės vaisius auginančias daržoves, braškes, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, persodinkite, jei reikia, kambarines ir balkonines gėles. Dauginkite, persodinkite peržydėjusias gėles, smilginius ir kitus augalus, augusius vazonuose. Sėkite veją. Vėdinkite patalpas. Nepalanku konservuoti, sandėliuoti.
  • Jei akmuo rytą aprasojęs – dieną lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Biopon

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius

baneris