• birželio 14 d., Šeštadienis

Aviečių sodinimas: keli svarbūs dalykai

Rugsėjo–spalio mėnesiais yra daugiau galimybių nusipirkti kokybiškų sodinukų. Šiuo metu įmanoma rasti ir vaismedžių, ir uogakrūmių. Ką reikia žinoti, planuojant sodinti avietes?
 

Vieta. Prieš įsigydami pirmąjį krūmelį (patyręs sodininkas šių eilučių gali ir neskaityti) turėtumėte gerai apgalvoti, kur jį sodinsite, ir iš anksto paruošti vietą. Ši parenkama saulėta, nes avietės labai mėgsta šviesą. Tai nereiškia, kad jos gali styroti tuščio sklypo viduryje. Smarkūs šalti vėjai joms neduoda jokios naudos, todėl tinkamiausia pietinė pusė prie tvoros arba namo sienos. Jei tvora ir namo siena yra šviesios spalvos, tiesiog puiku – nuo jų augalams atsispindės daugiau šviesos ir šilumos.
Dirva. Ji turėtų būti puri ir humusinga. Geriausia naudoti mėšlo kompostą. Duobių, tiksliau griovių, nevertėtų kasti per gilių, nes aviečių šaknų sistema paviršinė, o štai plotis turėtų būti ne mažesnis kaip 80 cm. Daugelis sodininkų griovių sieneles sutvirtina ilgomis lentomis, kurias įleidžia į žemę maždaug 20 cm. Pirma, tai užkerta kelią landžioms piktžolėms su šliaužiančiais šakniastiebiais (varpučiams ar dilgėlėms). Antra, jei prie sienelių supiltume žemės pylimėlius, tuomet krūmai atsidurtų dauboje. Laistyti būtų patogiau – vanduo nenutekėtų į šalis, o susigertų į žemę toje vietoje, kur reikia.
Mulčias. Nuo ankstyvo pavasario visą lysvę reikėtų nukloti 20 cm storio peržiemojusio mėšlo sluoksniu, o ant viršaus užberti mulčio. Avietės turėtų būti pamulčiuotos visą vegetacijos laikotarpį. Labiausiai šie augalai mėgsta medžio pjuvenas, nors jas galima pakeisti šiaudais, šienu, sausais lapais. Mulčias ne tik trukdo dygti piktžolėms, bet ir yra trąša, sulaiko dirvoje drėgmę. Paskutinė sąlyga – drėgmės sulaikymas – ypač svarbi: kuo daugiau dirva jos praranda, tuo labiau sumažėja derlingumas.
Atramos. Dabar pastatomos paprastos atramos aviečių krūmams, kurie links prie žemės nuo nematyto derliaus. Klasikinis variantas – dvi virvės, nutiestos iš abiejų griovio pusių lyg troleibusų laidai. Jos sutvirtinamos minkštos vielos kabėmis, kurias šiek tiek pastūmus galima patikimiau užfiksuoti reikiamus ūglius. Štai lyg ir viskas. Dabar jūs turite šiek tiek laiko, kad viską paruoštumėte krūmams sodinti, ir galite keliauti į medelyną arba sodininkystės centrą ieškoti tinkamų veislių aviečių.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 14, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:57.
  • Mėnulis teka 00:23, leidžiasi 06:58.
  • Mėnulis Vandenyje 14:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Almina, Valerijus, Digna, Bazilijus
  • Gedulo ir vilties diena (vėliava). Pasaulinė kraujo donoro diena.Tarptautinė blogerių diena. Palaimintojo archivyskupo Teifiliaus Matulionio diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius