• birželio 15 d., Sekmadienis

Bambukai

Nors absoliuti dauguma varpinių augalų yra žoliniai, tačiau tarp jų yra ir krūmų, turinčių daugiamečius sumedėjusius stiebus. Tai – varpinių (Poaceae) šeimos bambukinių (Bambusoideae) pošeimio rūšys. Bambukų yra apie 1000 rūšių, paplitusių visuose žemynuose, tačiau daugiausia tai – atogrąžų zonos augalai, ir tik keleto rūšių arealas siekia vidutines platumas. Kai kurios sazų rūšys (Sasa senanensis ir S. kurilensis) auga net Kurilų salose ir pietų Sachaline.
Lietuvoje gali žiemoti kelios rūšys, kilusios iš Pietryčių Azijos šiaurinės dalies. Kaip ir kiti egzotikos mėgėjai, jau eilę metų bandome atvirame grunte auginti įvairias bambukaičių (Fargesia), didbambukių (Phylostachys), arundinarijų (Arundinaria, syn. Pleioblastus), sazų (Sasa), šeivabambukių (Pseudosasa) ir kitų genčių bambukų rūšis. Deja, nors dauguma jų gerai žiemoja Čekijoje ar pietų Vokietijoje, jau nekalbant apie Angliją, lietuviškos nepastovios žiemos jiems nėra palankios. Atrodo, kad Lietuvoje jie nebus plačiau auginami ir toliau mėgėjų sodelių neišplis. Kai kurios rūšys (Fargesia nitida ir F. murielae, Pseudosasa japonica, kai kurios Phylostachys rūšys) šiltesnėmis žiemomis peržiemoja net su lapais. Šaltesnėmis žiemomis lapus numeta, tačiau vėliau sužaliuoja. Vis dėlto, jei žiema – šalta ir besniegė, šis augalas nušąla iki grunto paviršiaus, ir iš likusių šaknų atželia tik birželio mėnesį. Po ypač šaltų žiemų dažniausiai iššąla ir jo šaknys.

 


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 15 d., sekmadienis
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58
  • Mėnulis teka 00:44, leidžiasi 08:24
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Jolanta, Vitas, Tanvilas, Krescencija, Burgailė
  • Okupacijos ir genocido diena (vėliava). Švč. Trejybės diena. Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Alytaus miesto diena. Pasaulinė vėjo diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius