• birželio 14 d., Šeštadienis

Be gailesčio naikinamas vynuogių derlius

Vynuogės labai vertinamos ir populiarios soduose. Jos vilioja ne tik išvaizda, bet ir maistinėmis, gydomosiomis savybėmis. Malonu gėrėtis masyviomis uogų kekėmis, „sliuogiančiomis“ augalo stiebais. Bet kartais tenka nusivilti, nes uogos masina ir nepageidaujamus sodo „svečius“.

Ligos ir kenkėjai
:
*Vynmedžiai dažniausiai serga netikrąja ir tikrąja miltligėmis, uogų puviniu.
*Nuo netikrosios miltligės naudojami tie patys preparatai kaip ir nuo bulvių maro (fitoftoros). Jų veiklioji medžiaga yra mankocebas* (50 g/10 l vandens).
*Nuo tikrosios miltligės padės topazas (5 g/10 l vandens) arba kanditas** (2–3 g/10 l vandens).
*Pasirodžius uogų puviniui vynuogių kekės nupurškiamos geriamąja soda (80 g/10 l vandens).
 
TAIP PAT SKAITYKITE: Kas lemia vynuogių auginimo sėkmę?
Ar žinote, kaip teisingai genėti vynuoges?
 

*Iš kenkėjų šiltnamyje auginamus vynmedžius puola erkutės. Su jomis kovojama augalus dulkinant malta ar koloidine siera arba purškiant akaricidais. Chemikalai naudojami, kai augalai turi 3 lapus. Vynuogyne negalima auginti agurkų, nes erkutės pirmiausia puola juos.
*Vapsvos – vienos įkyriausių kenkėjų. Su jomis kovojama prieš uogų sunokimą. Prie vynuogyno padedama ir pakeliama lenta, kuri ištepama surūgusia uogiene. Kai susirenka daug vapsvų, užvožiama kita lenta ir jos sunaikinamos. Taip kartojama keletą kartų.

 


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 14, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:57.
  • Mėnulis teka 00:23, leidžiasi 06:58.
  • Mėnulis Vandenyje 14:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Almina, Valerijus, Digna, Bazilijus
  • Gedulo ir vilties diena (vėliava). Pasaulinė kraujo donoro diena.Tarptautinė blogerių diena. Palaimintojo archivyskupo Teifiliaus Matulionio diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius